مقالات آموزشی بازار های مالی و فارکس

استراتژی‌ های موفق در بازار فارکس

استراتژی های موفق در بازار فارکس کدامند؟ شما کدام یک از این استراتژی‌ ها را ترجیح می‌ دهید؟ در بازار فارکس مانند دیگر بازارهای ارزهای دیجیتالی، استراتژی‌ های معاملاتی متفاوتی وجود دارند، مانند محدوده‌ ها، معامله در روندها، ترید روزانه و غیره که البته تمامی این‌ ها جزو استراتژی‌ های خوب و محبوب فارکس به حساب می‌ آیند. در این مقاله استراتژی‌ های موفق در بازار فارکس و معامله در فاکس را بررسی می‌ کنیم.

استراتژی‌ های موفق در بازار فارکس | استراتژی‌ های موفق در بازار فارکس

گفتیم که استراتژی‌ های موفق در بازار فارکس جهت معامله در فارکس یا ترید فارکس فراوان هستند که برخی از آن ها جزو بهترین استراتژی‌ ها نیز محسوب می‌ شوند. برخی از این استراتژی‌ های موفق عبارتند از:

استراتژی بر اساس پرایس اکشن | استراتژی‌ های موفق در بازار فارکس

در این نوع استراتژی تصمیم گیری جهت خرید و فروش دارایی بر طبق نوع حرکت قیمت انجام می‌ شود. در این استراتژی هیچ اندیکاتور تحلیل تکنیکالی وجود ندارد و کلیه روند معاملاتی به حرکت قیمت بر روی نمودارها بستگی دارد. این استراتژی به چند نوع متفاوت تقسیم می‌ شود که استراتژی ال پرایس پر استفاده‌ ترین آن ها می‌ باشد.

معامله در محدوده‌ ها | استراتژی‌ های موفق در بازار فارکس

استراتژی دیگر در بازار رمز ارزها معامله در محدوده‌ ها است که یکی از استراتژی‌ های رایج جهت خرید و فروش در فارکس می باشد و زمانی استفاده می‌ شود که قیمت یک جفت ارز در محدوده مشخص و معینی گیر کرده باشد. در این نوع استراتژی حتماً به نوعی مقاومت و حمایت محکم و البته ثابت نیازمند هستیم که بارها توانسته باشد مقابل افزایش و کاهش یافتن قیمت‌ ها را در جفت ارز مورد نظرمان بگیرد.

معامله‌ گرانی که به دنبال این نوع استراتژی هستند، باید جفت ارزهایی را پیدا کنند که هیچ روندی ندارد و برای این کار تنها به نحوه حرکت کردن قیمت دارایی درباره معامله مورد نظر نگاه می‌ کنند یا می‌ توانند از اندیکاتورهای مختلف تحلیل تکنیکال از جمله میانگین متحرک استفاده کنند.

روند در فارکس | استراتژی‌ های موفق در بازار فارکس

یکی دیگر از استراتژی‌ های بسیار خوب و قابل توجه در بازار فارکس معامله طبق روند یا ترند است. در این استراتژی تریدرها موقعیت‌ های معاملاتی را انتخاب می‌ کنند که جهت حرکت کردن روند فعلی بازار باشد. ایده اصلی در این نوع از استراتژی‌ ها این است که احتمالاً ادامه دادن حرکت در جهت موافق روند از تغییر جهت ناگهانی بیش تر خواهد بود. البته این حرکت می‌ تواند رو به پایین یا رو به بالا هم باشد.

استراتژی‌ های موفق در بازار فارکس

پوزیشن تریدینگ یا معامله‌ گری موقعیتی |استراتژی‌ های موفق در بازار فارکس

در استراتژی پوزیشن تریدینگ یا همان معامله‌ گری موقعیتی با روندهای کوتاه مدت بازار هیچ کاری نداریم و هیچ تفاوتی برای ما ندارد که مثلاً در طول یک روز میزان نوسانات و قیمت دارایی ما چقدر بوده است یا به بیانی در این روند ما به دنبال کسب کردن سودهای طولانی مدت هستیم. برای همین امکان دارد موقعیت‌ های معاملاتی مختلف برای ما ماه‌ ها، هفته‌ ها و حتی سال‌ ها نیز باز بماند.

این نوع از استراتژی جزو سخت‌ ترین استراتژی‌ ها در فارکس است و برای افرادی کاربرد دارد که صبر و تحمل و نظم کافی در این زمینه را دارند.

ترید روزانه | استراتژی‌ های موفق در بازار فارکس

به ترید روزانه دی تریدینگ هم می‌ گویند، یعنی معاملات دقیقاً در طول یک روز به نتیجه می‌ رسند. در واقع هیچ معامله‌ ای به صورت باز تا روز بعد باقی نمی‌ ماند. در این نوع از استراتژی تایم فریم ۱۵ دقیقه‌ ای تا یک ساعت مدنظر است.

اسکالپ | استراتژی‌ های موفق در بازار فارکس

برای افراد عجول و کم حوصله بهترین استراتژی فارکس اسکالپ است که با آن اسکالپینگ هم می‌ گویند. در این نوع از استراتژی معاملات در طول همان یک روز بررسی شده و به نتیجه می‌ رسد با این تفاوت که در این نوع از استراتژی تایم فریم معاملاتی بسیار کوچک تر و معاملات نیز بیش تر است.

سخن پایانی

در این مقاله استراتژی های موفق در بازار فارکس را بررسی کردیم.چند نمونه از این نوع استراتژی ها را توضیح دادیم . البته استراتژی های دیگری نیز وجود دارند که جزو استراتژی های موفق در بازار فارکس هستند. در سایت www.binaryoptionn.ir بیش تر با این استراتژی ها ، آموزش فارکس ، معامله در فارکس و غیره آشنا شوید.

به این مطلب چند ستاره میدهید؟
[Total: 2 Average: 5]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا