روش‌ های موفق در پیش بینی نرخ ارزها در بازار فارکس

روش‌ های موفق در پیش بینی نرخ ارزها در بازار فارکس

روش‌ های موفق در پیش بینی نرخ ارزها در بازار فارکس کدامند؟ آیا با روش‌ های متفاوت پیش بینی نرخ ارزها آشنا هستید؟ کدام یک از روش‌ ها را جهت این پیش بینی ترجیح می‌ دهید؟ فارکس بازار تبادل جفت ارزها است که بازار کاملاً غیرمتمرکز می‌ باشد و مردم در سراسر جهان می‌ توانند از طریق این بازار اقدام به سرمایه‌ گذاری در بازار جفت ارزها کنند.

پس از سرمایه‌ گذاری نیز افراد زیادی همواره در پی پیش بینی نرخ جفت ارزها جهت رسیدن به سودهای بهتر هستند که برای این کار راه‌ های مختلفی وجود دارد. در این مقاله روش‌ های موفق در پیش‌ بینی نرخ ارزها در بازار فارکس را بررسی می‌ کنیم.

روش‌ های موفق در پیش بینی نرخ ارزها در بازار فارکس | فارکس


جهت پیش بینی کردن نرخ ارزها در بازار فارکس روش‌ های متفاوتی وجود دارد که عمده‌ ترین آن ها به شرح زیر هستند:

تحلیل تکنیکال | فارکس


از رایج‌ ترین روش‌ های پیش بینی برای بازار جفت ارزها استفاده کردن از تحلیل تکنیکال می‌ باشد. تحلیل تکنیکال نوعی علم است که با استفاده کردن از داده‌ های مرتبط به زمان و قیمت در قالب نمودارها می‌ توان پیش‌ بینی‌ های لازم را در خصوص آینده جفت ارزها به دست آورد. در این شیوه تحلیل کردن ابزارها، اندیکاتورها، الگوها و مفاهیم متفاوتی وجود دارد که جهت تسلط به استفاده از آن ها باید آشنایی مختصری با تحلیل تکنیکال در بازار جفت ارزها داشته باشید.

پیش بینی با پرایس اکشن


یکی دیگر از موارد جهت پیش‌ بینی کردن بازار جقت ارزها در فارکس پرایس اکشن است. با آموزش درست پرایس اکشن و ترکیب کردن آن با تحلیل تکنیکال یک معامله‌ گر می‌ تواند از قدرت هر دو نوع شیوه جهت پیش‌ بینی درست قیمت رمز ارزها در آینده استفاده کند.

پرایس اکشن را می‌ توان شاخه‌ ای از تحلیل تکنیکال دانست که در آن به جای استفاده کردن از اندیکاتورها، معمولاً تمرکز معامله‌ گر بر روی مفاهیم تحلیل تکنیکال از جمله مقاومت، حمایت و دیگر الگوها مانند الگوهای شمعی ژاپنی می‌ باشد.

استراتژی معاملاتی

استراتژی معاملاتی


برای رسیدن به یک پیش‌ بینی درست در خصوص قیمت و دستیابی به سود در فارکس باید از ترکیب تحلیل فاندامنتال، پرایس اکشن، تحلیل تکنیکال، قوانین مدیریت ریسک و سرمایه و هم چنین روانشناسی معاملات در جفت ارزها استفاده کرد.

استفاده کردن از چنین ترکیباتی حتماً باید در یک قالب استراتژی کاملاً جامع معاملاتی باشد، چون افراد زیادی بدون آن که تجربه‌ ای در فارکس داشته باشند و از استراتژی‌ های خوب معاملاتی استفاده کنند دست به معاملات کلان می‌ زنند و عدم آگاهی آن ها موجب از دست رفتن سرمایه شان می‌ شود.

تحلیل فاندامنتال


تحلیل فاندامنتال یا تحلیل بنیادی دانشی است که در بازار جهانی فارکس با استفاده کردن از آن می‌ توانیم قیمت و ارزش ذاتی ارزها را پیش بینی کنیم و هم چنین بر مبنای این پیش بینی‌ ها قیمت جفت ارزها را نیز به دست بیاوریم.

در تحلیل فاندامنتال از تکنیک‌ های مختلفی مانند نرخ تورم، نرخ بهره، میزان تولید ناخالص ملی، درصد بیکاری و غیره جهت تعیین کردن سلامت اقتصادی یک کشور بهره می‌ گیرد. بر این اساس هر چه که اقتصاد در یک کشور بالاتر و قوی‌ تر باشد، ارزش آن بالاتر خواهد بود و برعکس.

در واقع تحلیل گران با افزایش ارزش ذاتی در یک کشور به پیش بینی افزایش یافتن قیمت آن ارز در آینده اقدام به خرید آن می‌ کنند. اما فارکس در واقع بازاری دو طرفه می‌ باشد و سرمایه‌ گذاران در این بازار به این نتیجه مهم رسیده‌ اند که اگر ارزش ارز در یک کشور روند کاهشی داشته باشد، حتماً آن را می‌ فروشند تا با کاهش یافتن قیمت آن سود کنند.

سخن پایانی


در این مقاله روش‌ های موفق در پیش بینی نرخ ارزها در بازار فارکس را بررسی کردیم. روش‌ های بسیار متفاوتی جهت پیش بینی کردن نرخ ارز در بازار دیجیتالی وجود دارد که معامله‌ گران بر حسب سلیقه و توانایی خودشان روش‌ های مختلف را انتخاب می‌ کنند.

هر کدام از این روش‌ ها بر پایه داده‌ ها و اطلاعات جداگانه‌ ای می‌ باشد. در سایت www.binaryoptionn.ir بیش تر با روش‌ های موفق در پیش بینی نرخ ارزها در بازار فارکس، معامله در فارکس، آموزش فارکس و غیره آشنا شوید.

به این مطلب چند ستاره میدهید؟
[Total: 3 Average: 5]
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

تیم تحلیلی نیما شمسیان در سال 88 شکل گرفت که شامل با تجربه ترین و همچنین موفق ترین تریدر های ایرانی بود ، لذا تصمیم به ایجاد سایتی کردیم تا دانش و مهارت های خود را به سایر افراد بصورت رایگان ارائه دهیم . اسم سایت دلیل بر این نمیشود که فقط در باینری فعالیت داریم بلکه بازار اصلی ما فارکس و ارز های دیجیتال میباشد . پیشنهاد میشود حتما عضو کانال تحلیل های روزانه شوید چرا که دیدگاه شما را به کلی نسبت به تحلیل کردن بازار تغییر میدهد .

بروکر و صرافی های برتر

شبکه های اجتماعی ما