آموزش فارکس شمسیان

سشن های معاملاتی فارکس

ابزاری را طراحی کردیم تا بتوانید براحتی در هر کجای جهان که هستید متوجه شوید سشن های معاملاتی فارکس چه زمانی باز و بسته میشوند
بازار فارکس چه زمانی باز می شود؟ از ابزار تبدیل منطقه زمانی بازار فارکس در زیر برای مشاهده زمان باز و بسته شدن بازار اصلی معاملات فارکس در منطقه زمانی محلی خود استفاده کنید.

00:00pm
Tesiw
محدوده زمانی
  • .
سیدنی
Time Now
Date + UTC
سیدنی بسته است.
توکیو
Time Now
Date + UTC
سیدنی بسته است.
لندن
Time Now
Date + UTC
سیدنی بسته است.
نیویورک
Time Now
Date + UTC
سیدنی بسته است.

اغلب حجم معاملات در این زمان ضعیف است.

ضعیف

از ابزار سشن های معاملاتی فارکس چگونه استفاده کنیم ؟

بازاز فارکس از ابتدای دوشنبه تا انتهای روز جمعه در هر هفته بصورت 24 ساعته باز است و میتوانید در این مدت 5 روز در بازار فارکس در هر تایمی اقدام به معامله نمایید، شما بعنوان یک معامله گر باید سشن ها یا ساعات بازگشایی بازارها در موقعیت های مکانی مختلف را بلد باشید و بسیار ضروری هست که بدانید 4 سشن اصلی بازار دقیقا چه ساعاتی هست چرا که در برخی از این سشن ها حجم های بالایی وارد مارکت میشود .

ابزار سشن های معاملاتی فارکس به شما نشان میدهد که در منطقه زمانی خودتان دقیقا چه سشن هایی باز است.

ساعات سشن های فارکس

بخاطر اینکه میتوانید 5 روز در هفته در هر زمانی از شبانه روز در بازار فارکس معامله کنید، لزوماً به این معنا نیست که باید این کار را انجام دهید.

بهترین زمان برای معامله زمانی است که بازار با تعداد زیادی از معامله‌گران فارکس فعال است که موقعیت‌های باز و بسته می‌کنند، که حجم زیادی از معاملات را ایجاد می‌کند و یا به اصطلاح والیوم زیادی در بازار است.

بازار فارکس را می توان به چهار سشن معاملاتی عمده و مهم تقسیم کرد: سشن سیدنی، سشن توکیو، سشن لندن و سشن نیویورک.

ساعات بازشدن بازار فارکس

حجم معاملات فارکس

هنگامی که قیمت در بازار به سمت بالا حرکت می کند، می توانید از معامله خرید درآمد کسب کنید، و حتی زمانی که بازار رو به نزول است با معامله فروش، می توانید درآمد کسب کنید. اما زمانی که بازار اصلاً حرکت نمی کند، زمان بسیار دشوار و با ابهام برای معامله گران فارکس میگذرد.

برای اینکه بازار حرکت کند، باید معاملات زیادی انجام شود و همچنین حجم در بازار زیاد باشد. و به همین دلیل است که باید انرژی خود را در سشن معاملاتی خاص متمرکز کنید.

سشن معاملات فارکس به نام مراکز مالی اصلی نامگذاری شده اند و بر اساس “روز کاری” محلی معامله گرانی است که در آن شهرها کار می کنند.

هر چه معامله گران بیشتر معامله کنند، حجم معاملات بیشتر می شود و بازار فعال تر و پرنوسان تر می شود .

هرچه بازار فعال تر باشد، اسپردها فشرده تر می شوند و لغزش کمتری را تجربه خواهید کرد. به طور خلاصه، اجرای سفارش بهتری خواهید داشت یا به زبان ساده تر تریگر های ورود بیشتر را در بازار شناسایی کرده و همچنین در معاملات خود سریعتر به تارگت خواهید رسید.

در تصویر زیر هم مشاهده میکنید که در ابزار سایت ما در ابتدای مقاله میتوانید مقدار حجم در هر سشن را مشاهده کنید ، مناطق سبز و نارنجی به معنی حجم مناسب در بازار و مناطق قرمز به معتی حجم کمتر در بازار می باشد.

سشن در فارکس