آلپاری

انواع حساب در بروکر آلپاری

همانطور که می دانید، بروکر آلپاری یکی از بهترین ها برای فارسی زبانان است، اصلی ترین دلیل محبوبیت آن در بین معامله گران ایرانی پشتیبانی از زبان فارسی می باشد. یکی از مهم ترین خدمات این بروکر ارائه انواع حساب است که در این مطلب برای آشنایی هرچه بیشتر شما به معرفی انواع حساب در بروکر آلپاری خواهیم پرداخت.

انواع حساب ها در آلپاری

به طور کلی حساب فارکس در بروکر آلپاری را می توان به 3 دسته اصلی تقسیم کرد:

 1. حساب مجازی یا دمو
 2. حساب های حقیقی 
 3. حساب پم PAMM

در ادامه به توضیح هریک از این موارد می پردازیم.

حساب مجازی یا دمو در بروکر آلپاری:

حساب دمو در بروکر آلپاری

دمو (Demo) یا مجازی نام یکی از انواع حساب آلپاری است که با آن امکانات مناسبی در اختیار کاربران قرار می گیرد، چرا که با استفاده از خدمات حساب دمو شما می توانید به راحتی و بطور آزمایشی در بازار فارکس تمرین کنید.

با داشتن این حساب فارکس آلپاری، معامله گران می توانند با استفاده از متاتریدر 4 و یا متاتریدر 5 به تمرین بپردازند. فعالیت در حساب دمو به شما کمک می کند تا بتوانید به راحتی با فضای واقعی این دو پلتفرم آشنایی پیدا کنید و در معاملات آینده خود با مشکل مواجه نشوید.

حساب حقیقی در بروکر آلپاری: 

حساب تجاری در بروکر آلپاری در واقع مربوط به فعالیت های حقیقی است و هر یک ویژگی های متفاوتی دارند. در این حساب های فارکس شما باید به صورت واقعی به انجام معامله بپردازید. در این راستا انواع حساب فارکس آلپاری شامل 6 مورد زیر می باشد:

نوع حسابحداقل دپازیتلوریجاستاپ اوتکمیسیون
1-Nano MT41$۱:۵۰۰۱۰٪بدون کمیسیون
2-Standard MT420$۱:۱۰۰۰۲۰٪بدون کمیسیون
3-Standard MT5100$۱:۱۰۰۰۲۰٪بدون کمیسیون
4-ECN MT4300$۱:۳۰۰۰۶۰٪بدون کمیسیون
5-ECN MT5300$۱:۳۰۰۰۶۰٪بدون کمیسیون
6-Pro ECN MT4500$۱:۳۰۰۰۶۰٪کمیسیون از ۱.۶ دلار در هر لات

حالا در ادامه هریک از این موارد را به مختصر توضیح می دهیم:

 • حساب Nano MT4:

حساب نانو در بروکر آلپاری در واقع یک حساب سنتی فارکس محسوب می شود که در آن موجودی حساب شما بر اساس سنت بررسی و نمایش داده می شود، این امر برای معامله گران تازه وارد و یا معامله گران حرفه ای که قصد دارند تا استراتژی های تجاری با ریسک پایین را در پیش داشته باشند مناسب است.

در حساب Nano MT4، معامله گران با ابزارهای متعددی همچون: 33 جفت ارز و 2 فلز به معامله بپردازند. همچنین در نانو متاتریدر 4 استفاده از اکثر استراتژی های تجاری مانند اسکالپینگ نیز مورد قبول است. 

برخی از ویژگی های این حساب در بروکر آلپاری عبارت اند از:

 • قابلیت انجام معامله آنی
 • استاپ 10 درصد
 • امکان معامله بر روی تمامی نمادها (به جز ارز دیجیتال)
 • ماکزیموم معاملات باز در این حساب 250 عدد است
 • حداکثر حجم معاملات 100لات

حساب نانو متاتریدر 4 آلپاری

 • حساب Standard MT4:

پلتفرم تجاری قابل استفاده در این حساب متاتریدر 4 می باشد، ارز پایه نیز در این نوع به دلار یا یورو است. حساب استاندارد متاتریدر 4 در واقع مناسب برای معامله گرانی است که در رابطه با فارکس اطلاعات دارند و می خواهند تجربه تجاری بهتری را در forex کسب نمایند.

برخی از ویژگی های حساب استاندارد در بروکر آلپاری عبارت اند از:

 • اجرای سریع اردرها
 • امکان معامله بر روی 33 جفت ارز و 2 فلز
 • امکان انجام حداکثر 500 معامله باز (در هر معامله حداکثر 50 لات)
 • حساب اسلامی و بدون بهره
 • امکان انجام معاملات آنی

حساب استاندارد متاتریدر 4

 • حساب Standard MT5:

مشخصات و شرایط در این حساب مشابه با حساب Standard.mt4 دارد با این تفاوت که از پلتفرم تجاری متاتریدر 5 استفاده می شود. حداقل موجودی لازم در این حساب فارکس 100 دلار یا یورو است.

با این حساب شما میتوانید 22 رمز ارز را نیز مانند بیت کوین ، اتریوم و… معامله کنید .

برخی از ویژگی های حساب استاندارد متاتریدر 5 در بروکر آلپاری عبارت اند از:

 • معاملات آنی
 • دارای اسپرد شناور
 • امکان معامله بر روی تمام نماد ها
 • بدون اسپرد

متاتریدر 5 در بروکر آلپاری

 • حساب ECN MT4:

حساب ای سی ان متاتریدر 4 آلپاری یک حساب مناسب برای معامله گران حرفه ای است که تجارت اتوماتیک در یک محیط تجارت اتوماتیک در یک محیط ecn ترجیح می دهند.

یکی از مواردی که حساب ای سی ان متاتریدر 4 آلپاری را جذاب تر می کند، ارائه خدمات در آن بدون دریافت بهره است؛ چرا که این هزینه قبلاً در اسپردها منظور شده است. به این ترتیب، معامله گران می توانند معاملات خود را به راحتی محاسبه کنند.

برخی از ویژگی های حساب ای سی ان متاتریدر 4 در بروکر آلپاری عبارت اند از:

 • دارای اسپرد شناور و متغییر
 • بدون بهره
 • امکان معامله بر روی ارزهای دیجیتال (همچون بیت کوین) و شاخص های بورس آمریکا

 

حساب ای سی ان متاتریدر 4

 • حساب ECN MT5:

این حساب مشابه به ECN.mt4 می باشد با این تفاوت که در آن حداقل میزان موجودی برای شارژ حساب 500 دلار یا یورو می باشد.همچنین لازم به ذکر است بدانید، مقدار اسپرد در این حساب صفر است ولی کارمزد بروکر 6 دلار می باشد.

حساب ای سی ان متاتریدر 5 آلپاری

 • حساب Pro ECN MT4:

بروکر آلپاری در رابطه با این حساب ادعا دارد که با تکنولوژی ECN تمامی سفارشات و معاملات شما را بدون تاخیر زمانی انجام می شود. حداقل موجودی که شما باید در حساب داشته باشید 500 دلار یا یورو می باشد. این حساب تجاری دسترسی شما را به 26 جفت ارز، 2 فلز گرانبها، 2 نماد CFD کالا، 6 نماد CFD شاخص بازار و 1 نماد رمز ارز یا ارز دیجیتال امکان پذیر می کند. مقدار اسپرد در این حساب صفر است ولی کارمزد بروکر 6 دلار می باشد.

انواع حساب دمو در بروکر آلپاری

حساب پم بروکر آلپاری: 

یکی دیگر از انواع حساب ها در بروکر آلپاری، پم می باشد. این نوع حساب در واقع برای افرادی مناسب است که علاقه به فعالیت در بازار فارکس را دارند اما وقت تحلیل بازار را ندارند. در حساب PAMM شما باید پول خود را در اختیار معامله گران با تجربه در بازار قرار دهید تا آن ها به جای شما به معامله بپردازند و در ازای آن از شما کارمزد دریافت کنند. در حساب های پم بروکر آلپاری حداقل دپازیت 300 دلار یا یورو می باشد.

حساب پم در بروکر آلپاری

نتیجه گیری: کدام حساب برای فعالیت در بروکر آلپاری بهتر است؟

به طور کلی تمامی این حساب ها دارای ویژگی ها و شرایط مربوط به خود هستند که استفاده از هرکدام از آن ها وابسته به شرایط شما است، اما پس از معرفی و بررسی تفاوت انواع حساب در آلپاری در این بخش به عنوان یک جمع بندی توضیحی در رابطه با اینکه کدام حساب بهتر است خواهیم داد. در مورد حساب های تجاری باید بگوییم که اگر شما می خواهید با سرمایه کم وارد بازار شوید بهتر است تا با حساب نانو (nano.mt4) فعالیت داشته باشید؛ در این حساب شما حتی با 1 دلار هم می توانید به راحتی سرمایه گذاری را شروع نمایید. حساب نانو با سنت کار می کند، یعنی زمانی که شما 10 دلار را وارد حساب خود می کنید حساب شما 1000سنت را در بخش موجودی به شما نمایش خواهد داد؛ این مسئله به شما کمک می کند تا با کم شدن ریسک معامله و در شروع کار بتوانید به راحتی فعالیت داشته باشید. شما در حساب نانو متاتریدر 4 می توانید با حجم 1 لات به معامله بپردازید.

اما اگر قصد دارید که با سرمایه بیشتر و به صورت دلاری وارد بازار فارکس شوید، می توانید از حساب استاندارد (standard.mt4) استفاده کنید. حداقل میزان شارژ حساب در این نوع 20 دلار می باشد، شما با واریز کردن این مبلغ می توانید به معامله بپردازید. به طور کلی این دو حساب برای شروع گزینه های خوبی هستند.

در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتر در این زمینه دارید با ما در ارتباط باشید..

به این مطلب چند ستاره میدهید؟
[Total: 55 Average: 3.9]

نوشته های مشابه

18 دیدگاه

 1. درود
  آیا امکان دارد یک کارشناس وارد به بازار فارکس با من تماس بگیرد
  من چند سوال دارم و قصد دارم پس از اطمینان از برداشت های خود یا حساب ۲۰۰۰۰ دلاری یا در ابتدا ۱۰۰۰۰ دلاری در آلپاری باز کنم و باید از برخی امور مطمئن شوم و نوع حساب را متوجه شوم

  سپاس فراوان

 2. سلام در حساب ECN MT4 اسپرد در هر معامله چند هست ..و در حساب Pro ECN MT4 اسپرد چند هست و کمسیون از 1.6 در هر لات منظور چند هست .ممنون میشم جواب بدین

 3. سلام ودرود خدمت تان

  تمام توضیحات را درباره حساب های الپاری دادید اما یک چیز را همیش نگفتید که معامله گر اگربخواهد بطور اسکالپ معامله کند مثلا اگرنرخ طلا ۱۸۰۰ باشد به این نرح بخرد عاجل به ۱۸۰۱ یا کمتراز۱۸۰۱ بسته کند امکان دارد یاخیر

  1. سلام متوجه منظورتون نشدم .
   شما در 1800.00 بای بزنید میتونید در 1800.90 سنت با 7 پیپ سود خارج بشید بلفرض که 2 پیپ هم اسپرد پرداخت کرده باشید

 4. سلام روز بخیر برای استراتژی اسکالپ با حجم یک لات چه حسابی رو پیشنهاد میدید. ممنون

 5. سلام.در خصوص حساب pro-ecn ایا کارمزد برای هر لات معامله 6 دلار است یا برای هر معامله که باز میشود بدون در نظر گرفتن سایز معامله اتخاذ میشود

 6. سلام وقت بخیر من در حساب Ecn Mt5 طلا xauusd را به نرخ 1852.77 خریدم buy زدم با حجم 0.03 و در قیمت 1852.97 معامله بسته شد . سود من چقدر باید میشد ؟ اسپرد در لحظه 5 بود . نحوه محاسبه کارمزد و اسپرد چقدر و چطور محاسبه می‌شود؟ ممنون میشم اگر دقیق و کامل پاسخ بدهید . متشکرم

  1. کلا دو پیپ بالاتر معامله رو بستید
   انتظار په سودی دارید دوست من ؟
   5 پیپ که اسپرد کم کنید حتی نذاشتید اسپرد جبران بشه
   ابتدا اموزش ببینید بعد ترید کنید

  1. سلام حیر نمیشه
   حداقل با 10 دلار وارد بشید که با لوریج 1000 مارجین مناسب باشه برای حجم یکصدم لات

 7. سلام میشه راهنمایی کنید ک چطور میشه حساب نانو رو به استاندارد تغییر داد. اصلا امکان پذیر هست یا خیر

  1. سلام قابل تغییر نیست
   باید یک حساب استاندارد در حساب کاربری خود ایجاد کنید

 8. سلام اگر من حساب ecn mt4 بخوام باز کنم.
  و 350 دلار واریز کنم میتونم هر لاتی که بخوام معامله باز کنم؟ (مثلا 0.20 یا مثلا 0.10)

  1. سلام بله میتونید ولی اصلا به صلاح نیست ابتدای فعالیتتون با حجم های بالا ترید کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا