آموزش فارکس شمسیان

انواع حساب در بروکر آلپاری

معرفی انواع حساب در بروکر آلپاری

در این مقاله قصد داریم به پر تکرار ترین سوال کاربران سایت نیما شمسیان اشاره کنیم که راجع به انواع حساب در بروکر آلپاری میباشد، چرا که برخی از دوستان تازه وارد به بروکر آلپاری بخاطر بحث مقدار بودجه و همچنین شرایطی که دارند برایشان سوال میشود که چه نوع حسابی برایشان مناسب است که در این مقاله بصورت کامل این موضوع را باز خواهیم کرد.

همانطور که می دانید، بروکر آلپاری یکی از بهترین ها برای فارسی زبانان است، اصلی ترین دلیل محبوبیت آن در بین معامله گران ایرانی پشتیبانی از زبان فارسی می باشد که شامل یک تیم اختصاصی برای ایرانی ها با بیش از 20 نفر فارسی زبان که بعنوان پشتیبان و مدیر حساب در شرکت آلپاری استخدام شده اند تا بهترین خدمات را برای ایرانیان فراهم سازند که یکسری خدمات عالی از این قبیل باعث شده است که بیش از 90 درصد تریدر های ایرانی بروکر alpari را انتخاب کنند، یکی از مهم ترین خدمات این بروکر ارائه انواع حساب است که در این مطلب برای آشنایی هرچه بیشتر شما به معرفی انواع حساب در بروکر آلپاری خواهیم پرداخت.

انواع حساب ها در آلپاری

به طور کلی حساب فارکس در بروکر آلپاری را می توان به 3 دسته اصلی تقسیم کرد:

 1. حساب مجازی یا دمو
 2. حساب های حقیقی 
 3. حساب پم PAMM

در ادامه به توضیح هریک از این موارد می پردازیم.

حساب مجازی یا دمو در بروکر آلپاری:

حساب دمو در بروکر آلپاری

دمو (Demo) یا مجازی نام یکی از انواع حساب آلپاری است که با آن امکانات مناسبی در اختیار کاربران قرار می گیرد، چرا که با استفاده از خدمات حساب دمو شما می توانید به راحتی و بطور آزمایشی در بازار فارکس تمرین کنید.

با داشتن این حساب فارکس آلپاری، معامله گران می توانند با استفاده از متاتریدر 4 و یا متاتریدر 5 به تمرین بپردازند. فعالیت در حساب دمو به شما کمک می کند تا بتوانید به راحتی با فضای واقعی این دو پلتفرم آشنایی پیدا کنید و در معاملات آینده خود با مشکل مواجه نشوید.

برای ایجاد حساب مجازی کافی است وارد حسابتان در سایت آلپاری شوید ، سپس از منوی سمت راست گزینه فارکس وفلزات را انتخاب کنید .

انواع حساب در بروکر فارکس

سپس وارد صفحه ای مانند تصویر زیر میشوید و در ابتدا نوع حساب را مجازی انتخاب کرده ، موجودی به حساب را usd انتخاب کنید و یک پسورد که شامل اعداد و حروف بزرگ و کوچک انگلیسی و یک علامت مانند علامت !@؟ باشد را تعیین کرده و در کادر های مورد نظر تایپ کنید در انتها هم مقداری که مایل هستید حساب دمو شارژ داشته باشد را مشخص کنید و روی گزینه افتتاح حساب کلیک کنید تا اطلاعات ورود به حساب مجازی خود را دریافت کرده و در متاتریدر لاگین کنید .

چگونه حساب فارکس بسازیم

حساب حقیقی در بروکر آلپاری: 

حساب تجاری در بروکر آلپاری در واقع مربوط به فعالیت های حقیقی است و هر یک ویژگی های متفاوتی دارند. در این حساب های فارکس شما باید به صورت واقعی به انجام معامله بپردازید. در این راستا انواع حساب فارکس آلپاری شامل 6 مورد زیر می باشد:

نوع حساب حداقل دپازیت لوریج استاپ اوت کمیسیون
1-Nano MT4 1$ ۱:۵۰۰ ۱۰٪ بدون کمیسیون
2-Standard MT4 20$ ۱:۱۰۰۰ ۲۰٪ بدون کمیسیون
3-Standard MT5 100$ ۱:۱۰۰۰ ۲۰٪ بدون کمیسیون
4-ECN MT4 300$ ۱:۳۰۰۰ ۶۰٪ بدون کمیسیون
5-ECN MT5 300$ ۱:۳۰۰۰ ۶۰٪ بدون کمیسیون
6-Pro ECN MT4 500$ ۱:۳۰۰۰ ۶۰٪ کمیسیون از ۱.۶ دلار در هر لات

حالا در ادامه هریک از این موارد را به مختصر توضیح می دهیم:

 • حساب Nano MT4:

حساب نانو در بروکر آلپاری در واقع یک حساب سنتی فارکس محسوب می شود که در آن موجودی حساب شما بر اساس سنت بررسی و نمایش داده می شود، این امر برای معامله گران تازه وارد و یا معامله گران حرفه ای که قصد دارند تا استراتژی های تجاری با ریسک پایین را در پیش داشته باشند مناسب است.

در حساب Nano MT4، معامله گران با ابزارهای متعددی همچون: 33 جفت ارز و 2 فلز به معامله بپردازند. همچنین در نانو متاتریدر 4 استفاده از اکثر استراتژی های تجاری مانند اسکالپینگ نیز مورد قبول است. 

برخی از ویژگی های این حساب در بروکر آلپاری عبارت اند از:

 • قابلیت انجام معامله آنی
 • استاپ 10 درصد
 • امکان معامله بر روی تمامی نمادها (به جز ارز دیجیتال)
 • ماکزیموم معاملات باز در این حساب 250 عدد است
 • حداکثر حجم معاملات 100لات

پیشنهاد ما این هست که حساب سنتی باز نکنید چرا که برای محاسبه مقدار سود و یا ضرر به مشکل میخورید و تمامی اعداد به سنت است که ممکن است ابهاماتی برایتان ایجاد شود لذا ما پیشنهاد میکنم با حداقل 20 دلار سرمایه حساب استاندارد متاتریدر 4 را باز کنید که اسپرد کمتری دارد و تمامی اعداد و ارقام دیگر به شکل سنت نیست.

حساب نانو متاتریدر 4 آلپاری

 • حساب Standard MT4:

پلتفرم تجاری قابل استفاده در این حساب متاتریدر 4 می باشد، ارز پایه نیز در این نوع به دلار یا یورو است. حساب استاندارد متاتریدر 4 در واقع مناسب برای معامله گرانی است که در رابطه با فارکس اطلاعات دارند و می خواهند تجربه تجاری بهتری را در forex کسب نمایند.

برخی از ویژگی های حساب استاندارد در بروکر آلپاری عبارت اند از:

 • اجرای سریع اردرها
 • امکان معامله بر روی 33 جفت ارز و 2 فلز
 • امکان انجام حداکثر 500 معامله باز (در هر معامله حداکثر 50 لات)
 • حساب اسلامی و بدون بهره
 • امکان انجام معاملات آنی

حساب استاندارد متاتریدر 4

 • حساب Standard MT5:

مشخصات و شرایط در این حساب مشابه با حساب Standard.mt4 دارد با این تفاوت که از پلتفرم تجاری متاتریدر 5 استفاده می شود. حداقل موجودی لازم در این حساب فارکس 100 دلار یا یورو است.

با این حساب شما میتوانید 22 رمز ارز را نیز مانند بیت کوین ، اتریوم و… معامله کنید .

برخی از ویژگی های حساب استاندارد متاتریدر 5 در بروکر آلپاری عبارت اند از:

 • معاملات آنی
 • دارای اسپرد شناور
 • امکان معامله بر روی تمام نماد ها
 • بدون اسپرد

متاتریدر 5 در بروکر آلپاری

 • حساب ECN MT4:

حساب ای سی ان متاتریدر 4 آلپاری یک حساب مناسب برای معامله گران حرفه ای است که تجارت اتوماتیک در یک محیط تجارت اتوماتیک در یک محیط ecn ترجیح می دهند.

یکی از مواردی که حساب ای سی ان متاتریدر 4 آلپاری را جذاب تر می کند، ارائه خدمات در آن بدون دریافت بهره است؛ چرا که این هزینه قبلاً در اسپردها منظور شده است. به این ترتیب، معامله گران می توانند معاملات خود را به راحتی محاسبه کنند.

برخی از ویژگی های حساب ای سی ان متاتریدر 4 در بروکر آلپاری عبارت اند از:

 • دارای اسپرد شناور و متغییر
 • بدون بهره
 • امکان معامله بر روی ارزهای دیجیتال (همچون بیت کوین) و شاخص های بورس آمریکا

 

حساب ای سی ان متاتریدر 4

 • حساب ECN MT5:

این حساب مشابه به ECN.mt4 می باشد با این تفاوت که در آن حداقل میزان موجودی برای شارژ حساب 500 دلار یا یورو می باشد.همچنین لازم به ذکر است بدانید، مقدار اسپرد در این حساب صفر است ولی کارمزد بروکر 6 دلار می باشد.

حساب ای سی ان متاتریدر 5 آلپاری

 • حساب Pro ECN MT4:

بروکر آلپاری در رابطه با این حساب ادعا دارد که با تکنولوژی ECN تمامی سفارشات و معاملات شما را بدون تاخیر زمانی انجام می شود. حداقل موجودی که شما باید در حساب داشته باشید 500 دلار یا یورو می باشد. این حساب تجاری دسترسی شما را به 26 جفت ارز، 2 فلز گرانبها، 2 نماد CFD کالا، 6 نماد CFD شاخص بازار و 1 نماد رمز ارز یا ارز دیجیتال امکان پذیر می کند. مقدار اسپرد در این حساب صفر است ولی کارمزد بروکر 6 دلار می باشد.

انواع حساب دمو در بروکر آلپاری

حساب پم بروکر آلپاری: 

یکی دیگر از انواع حساب ها در بروکر آلپاری، پم می باشد. این نوع حساب در واقع برای افرادی مناسب است که علاقه به فعالیت در بازار فارکس را دارند اما وقت تحلیل بازار را ندارند. در حساب PAMM شما باید پول خود را در اختیار معامله گران با تجربه در بازار قرار دهید تا آن ها به جای شما به معامله بپردازند و در ازای آن از شما کارمزد دریافت کنند. در حساب های پم بروکر آلپاری حداقل دپازیت 300 دلار یا یورو می باشد.

حساب پم در بروکر آلپاری

شاید فکر کنید که حساب های پم برای شما کاملا مناسب هست و ضرری هم در کار نیست که باید خدمتتان عرض کنیم در تمامی حساب های پم ضرر نیز داریم، همانطور که سود میکنید باید ضرر هایش هم تحمل کنید لذا اگر قصد دارید حساب پم برای خود ایجاد کنید حتما به مدت زمان فعالیت تریدر نگاه کنید نه نمودار سود دهی آن، بخاطر اینکه برخی از تریدر ها در مدت زمان کم سود های زیادی میکنند ولی ممکن است بخاطر تجربه کم همه حساب را از بین ببرند ولی تریدری که سالها یا ماه هاست حساب پم دارد و یک سیر صعودی مناسب از سود دهی را به کاربران ارائه میدهد بسیار قابل اعتماد تر است.

نتیجه گیری: کدام حساب برای فعالیت در بروکر آلپاری بهتر است؟

به طور کلی تمامی این حساب ها دارای ویژگی ها و شرایط مربوط به خود هستند که استفاده از هرکدام از آن ها وابسته به شرایط شما است، اما پس از معرفی و بررسی تفاوت انواع حساب در آلپاری در این بخش به عنوان یک جمع بندی توضیحی در رابطه با اینکه کدام حساب بهتر است خواهیم داد. در مورد حساب های تجاری باید بگوییم که اگر شما می خواهید با سرمایه کم وارد بازار شوید بهتر است تا با حساب نانو (nano.mt4) فعالیت داشته باشید؛ در این حساب شما حتی با 1 دلار هم می توانید به راحتی سرمایه گذاری را شروع نمایید. حساب نانو با سنت کار می کند، یعنی زمانی که شما 10 دلار را وارد حساب خود می کنید حساب شما 1000سنت را در بخش موجودی به شما نمایش خواهد داد؛ این مسئله به شما کمک می کند تا با کم شدن ریسک معامله و در شروع کار بتوانید به راحتی فعالیت داشته باشید. شما در حساب نانو متاتریدر 4 می توانید با حجم 1 لات به معامله بپردازید.

افتتاح حساب در آلپاری

اما اگر قصد دارید که با سرمایه بیشتر و به صورت دلاری وارد بازار فارکس شوید، می توانید از حساب استاندارد (standard.mt4) استفاده کنید. حداقل میزان شارژ حساب در این نوع 20 دلار می باشد، شما با واریز کردن این مبلغ می توانید به معامله بپردازید. به طور کلی این دو حساب برای شروع گزینه های خوبی هستند.

در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتر در این زمینه دارید با ما در ارتباط باشید..

به این مطلب چند ستاره میدهید؟
[Total: 62 Average: 4]
مقالات مرتبط

۳۰ پاسخ

 1. درود
  آیا امکان دارد یک کارشناس وارد به بازار فارکس با من تماس بگیرد
  من چند سوال دارم و قصد دارم پس از اطمینان از برداشت های خود یا حساب ۲۰۰۰۰ دلاری یا در ابتدا ۱۰۰۰۰ دلاری در آلپاری باز کنم و باید از برخی امور مطمئن شوم و نوع حساب را متوجه شوم

  سپاس فراوان

 2. سلام در حساب ECN MT4 اسپرد در هر معامله چند هست ..و در حساب Pro ECN MT4 اسپرد چند هست و کمسیون از ۱.۶ در هر لات منظور چند هست .ممنون میشم جواب بدین

 3. سلام ودرود خدمت تان

  تمام توضیحات را درباره حساب های الپاری دادید اما یک چیز را همیش نگفتید که معامله گر اگربخواهد بطور اسکالپ معامله کند مثلا اگرنرخ طلا ۱۸۰۰ باشد به این نرح بخرد عاجل به ۱۸۰۱ یا کمتراز۱۸۰۱ بسته کند امکان دارد یاخیر

  1. سلام متوجه منظورتون نشدم .
   شما در ۱۸۰۰.۰۰ بای بزنید میتونید در ۱۸۰۰.۹۰ سنت با ۷ پیپ سود خارج بشید بلفرض که ۲ پیپ هم اسپرد پرداخت کرده باشید

 4. سلام.در خصوص حساب pro-ecn ایا کارمزد برای هر لات معامله ۶ دلار است یا برای هر معامله که باز میشود بدون در نظر گرفتن سایز معامله اتخاذ میشود

 5. سلام وقت بخیر من در حساب Ecn Mt5 طلا xauusd را به نرخ ۱۸۵۲.۷۷ خریدم buy زدم با حجم ۰.۰۳ و در قیمت ۱۸۵۲.۹۷ معامله بسته شد . سود من چقدر باید میشد ؟ اسپرد در لحظه ۵ بود . نحوه محاسبه کارمزد و اسپرد چقدر و چطور محاسبه می‌شود؟ ممنون میشم اگر دقیق و کامل پاسخ بدهید . متشکرم

  1. کلا دو پیپ بالاتر معامله رو بستید
   انتظار په سودی دارید دوست من ؟
   ۵ پیپ که اسپرد کم کنید حتی نذاشتید اسپرد جبران بشه
   ابتدا اموزش ببینید بعد ترید کنید

  1. سلام حیر نمیشه
   حداقل با ۱۰ دلار وارد بشید که با لوریج ۱۰۰۰ مارجین مناسب باشه برای حجم یکصدم لات

 6. سلام اگر من حساب ecn mt4 بخوام باز کنم.
  و ۳۵۰ دلار واریز کنم میتونم هر لاتی که بخوام معامله باز کنم؟ (مثلا ۰.۲۰ یا مثلا ۰.۱۰)

 7. سلام.
  آیامارجین حساب استاندارد در ریل با دمو تفاوت دارد؟
  و اگر بله
  دقیقاچفدر .
  مثلا ۱۰ درصد پوزیشن بای طلا مارجین ۱۹/۵$دلارست.
  همین پوزیشن ریل استاندارد چقدر مارجین می گیرد؟
  مرسی

 8. حساب pro ecn mt4 که نوشتید، اسپردش صفر نیست. اسپردش از صفر هست. میشه گفت در اکثر زمان بازار اسپردش صفر نیست. اکثر اسپردش ۱ هست.

  1. اسپرد ۱ به معنی ۱ پوینت هست دوست عزیز
   و ۱ پوینت عدد بسیار کوچکی هست که عملا بهتر هست از عدد صفر استفاده کنیم
   در این نوع حساب از شما صرفا کمسیون دریافت میشود

  1. سلام خیر نمیشه حداقل باید ۱۰ دلار داشته باشید
   با ۱ دلار حساب نانو صرفا فعال میشه

 9. درود و وقت بخیر. مرسی از مطالب خبوتون . من یک سوال داشتم. حساب نانو الپاری تنها بر روی پلتفرم معاملاتی metatrader 4 قابل انجام است؟

 10. آیا در کارگزاری alpari معاملات در حساب ecn، در دو پلتفرم متاتریدر ۴ و متاتریدر ۵ قابل اجرا هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

تیم تحلیلی نیما شمسیان در سال 88 شکل گرفت که شامل با تجربه ترین و همچنین موفق ترین تریدر های ایرانی بود ، لذا تصمیم به ایجاد سایتی کردیم تا دانش و مهارت های خود را به سایر افراد بصورت رایگان ارائه دهیم . اسم سایت دلیل بر این نمیشود که فقط در باینری فعالیت داریم بلکه بازار اصلی ما فارکس و ارز های دیجیتال میباشد . پیشنهاد میشود حتما عضو کانال تحلیل های روزانه شوید چرا که دیدگاه شما را به کلی نسبت به تحلیل کردن بازار تغییر میدهد .

بروکر و صرافی های برتر

شبکه های اجتماعی ما