روش هایی برای جلوگیری از فکر کردن بیش از حد هنگام معامله

چگونه فکر زیادی در معامله نکنیم

فرد معامله ‌گر در هنگام معاملات در یک بازار معاملاتی مانند فارکس باید خود را از نگرانی رها کرده و از راه های مطمئن برای جلوگیری از تفکر های بیش از حد استفاده کند .

برای اینکه در معاملات خود به صورت مداوم و موفق ادامه دهید باید ذهنی قدرتمند داشته باشید و برای غلبه بر شرایط دشوار معامله‌ گران باید تیزبین و با استفاده از نگرش درست ، معاملات خود را ادامه دهند . با کنترل کامل بر افکار خود می ‌توانید بر چالش ها مقابله کرده و از فکر کردن بیش از حد جلوگیری کنید .

فکر کردن بیش از حد مشکلی آزار دهنده و طاقت ‌فرسا برای شخص معامله گر می باشد . این نکته را باید بدانید که اگرچه که خوب است که همیشه تمام داده ها و اطلاعات خود را تجزیه و تحلیل کرده و دوباره بررسی کنید اما این موضوع را باید بدانید که تحلیل بیش از حد می تواند منجر به فشار های فکری و باعث هدر رفتن زمان تان باشد .

این نکته را باید بدانید که اگر شما دائم به گذشته نگاه کرده یا حتی نگران آینده هستید این موضوع ها می تواند باعث شود که بسیار دچار افکار بلا استفاده شوید و شما باید این اطمینان را حاصل کنید که تلاش شما برای حل مشکلاتی که آن را نمی دانید و احتمال اتفاق افتادن آنها کم است باعث نگرانی غیر قابل کنترلی خواهد شد .

این موضوع مهم است که  فرد بتواند با مدیریت هرگونه تمایلات به تفکر بیش از حد ، یک محیط معاملاتی مثبت و سالم را برای خود ایجاد کند . متدهای قابل اعتمادی برای اینگونه تمرکز ذهنی و جلوگیری از تفکر و بیش از حد وجود دارد که باعث جلوگیری از افکار بیش از حد در هنگام معامله برای فرد معامله گر می شود .

 

تفکر بیش از حد به چه معناست ؟

تفکر بیش از حد به عادت اشتباهی که به صرف زمان زیادی برای تجزیه و تحلیل مجدد یک موضوع بدون هیچ اقدام موثری گفته می ‌شود . تفکر بیش از حد باعث ایجاد استرس یا اضطراب بیش از حد برای فرد می شود و این موضوع گاه با نام فلج تجزیه و تحلیل نیز نامیده شده و در هنگام معاملات برای افراد معامله گر می تواند مشکل بسیار بزرگی باشد .

طبق مطالعاتی که برای تفکر بیش از حد انجام شده مواردی مانند شک به خود تجربیات آسیب زا و مسائل مربوط به اعتماد به نفس از عواملی هستند که باعث ایجاد مشکل تفکر بیش از حد می شود و به همین دلیل این نکته را باید بدانید که به دلیل ماهیت موضوع پاداش ریسک به پاداش می بایست حواستان  به فرایند فکری خود باشد و به الگوهای شخصی یا استراتژی های معاملاتی خود نگاه داشته باشید .

 

نشانه های تفکر بیش از حد

اگر فردی به مشکل تفکر بیش از حد دچار باشد این موضوع می ‌تواند تاثیر مضری بر سلامت روانی وی داشته باشد و معامله‌گرانی که دائماً بیش از حد تحلیل می‌کنند در نهایت از قدرت شناخت خود به خوبی استفاده نمی کند و در دراز مدت این موضوع می‌ تواند بر عملکرد و سلامت روان کلی فرد تاثیر منفی داشته باشد .

علیرغم اثرات منفی زیاد تفکر بیش از حد این نکته را باید به خاطر داشته باشید که با توجه به ریسک سرمایه موجود در هنگام معاملات احساس اضطراب موضوعی بسیار طبیعی میباشد زیرا بدین معنی است که فرد به صورت روشمند و مراقب معاملات خود را انجام می دهد . تنها زمانی احساسات غیرمولد یا ناسالم هستند زمانی است که غیر قابل کنترل باشند .

مشکل تفکر بیش از حد می‌تواند منجر به اثرات منفی مختلفی شود مانند :

از دست دادن خواب به دلیل افکار غیر قابل کنترل
ناتوانی در رسیدن به اوج عملکرد به دلیل ترس یا اضطراب
عدم داشتن تمرکز کامل
موانع ذهنی که به صورت مداوم بر تحلیل فرد تاثیر گذار است
داشتن مشکلات در تصمیم گیری های روزانه
برنامه ریزی های ناکارآمد
کسب نکردن هدف مورد نظر در هنگام معاملات یا آموزش

 

 انواع تفکر بیش از حد و راههای مقابله با آن

اغلب موضوع افکار بیش از حد کردن چالشی است که کمتر به آن پرداخته می‌شود اگر کنترل را در دست نگیرید و به میزان تفکر و تحلیل خود دقت نکنید این موضوع می‌تواند منجر به کاهش سطح بهره‌ وری مدیریت ضعیف و شکست عاطفی و تاثیرات منفی بر سلامت روان شود

راه های زیادی وجود دارد که می توانید و عادات ذهنی که منجر به تفکر بیش از حد میشود غلبه کنید برای به دست آوردن سلطه بر افکار غیر قابل مدیریت و بررسی موشکافانه مستلزم بر کنترل خود به صورت قوی هستید و این موضوعات برای فرد معامله ‌گر بسیار مهم میباشد برای اینکه یک معاملات مناسب به صورت متمرکز و موفق داشته باشید با روش های مختلفی که می توان این افکار را مدیریت کنید در ادامه مقاله آشنا خواهید شد .

 

تفکر بیش از حد بر احساسات یا قابلیت ها

هیچ چیز نمیتواند و اندازه افکار غیرمولد بر شما تاثیر منفی داشته باشد  : بودا

سناریوهای مختلف وجود دارد که معامله گران و ممکن است در این سناریوها به تفکر بیش از حد دچار شوند بیشتر اوقات این سناریوها شامل کمبود اعتماد به نفس و بی میلی از استفاده از نقاط قوت درونی فرد مرتبط است اینگونه ترس و نگرانی باعث می‌شود تا معامله‌گران با توجه به احساسات و توانایی های شخصی خود بیش از حد فکر کرده و دچار تفکر بیش از حد شوند .

به دلیل افکار منفی که به صورت مداوم بر شخصی که تفکر بیش از حد دچار از تاثیر می گذارد معامله‌گران ممکن است تمرکز و حضور ذهن لازم خود را از دست بدهند و این موضوع می تواند در دراز مدت تاثیر منفی بر اغلب تصمیم‌گیری‌های روزانه فرد داشته باشد .

روانشناسی در بازار فارکس

روش های غلبه بر این تفکر بیش از حد

تسلط بر افکار منفی می تواند یک ذهنیت قدرتمند را برای رسیدن به اهداف تان برای شما به ارمغان بیاورد روش‌های آسانی را تمرین کنید تا از تفکرات منفی جلوگیری کرده و مثبت اندیشی را در ذهن خود تقویت کنید .

خود را به یک استراتژی قدرتمند ، دانش و مهارتهای لازم و خود باوری تجهیز کرده و بعد از آن می توانید بر آموخته های خود تکیه کنید و اعتماد به نفس درونی لازم را به دست آورید .

فعالیت ‌های روزانه فیزیکی فراموش نکنید این موارد می تواند شما را به چالش بکشد و در ایجاد اعتماد به نفس برای زندگی روزمره به شما کمک کند .

در لحظه زندگی کنید ، شاید این جمله را هزاران بار شنیده باشید ولی فقط زمانی واقعا این جمله را درک میکنید که یک روز متوالی را در لحظه زندگی کرده باشید و مدام از چیز هایی که خدا در اختیار شما قرار داده شکر گذاری کنید ، اینگونه متوجه میشوید که چه مقدار شادی و آرامش را در آن روز تجربه کرده اید .

تفکر بیش از حد در هنگام برنامه ریزی

تفکر بیش از حد منجر به فلج شدن عمل توسط تجزیه و تحلیل بیش از حد میشود این موضوع مهم است که به همه چیز فکر کنید اما این را باید بدانید که بسیاری از تفکر به عنوان وسیله ای برای اجتناب از عمل استفاده می کنند . رابرت هرجاوک بنیانگذار  BRAK Systems

هنگام ایجاد استراتژی معاملات این موضوع مهم است که خود را از افکار فلج کننده رها کرده و مطمئن شوید که یک استراتژی قابل اعتماد را به دست آورده اید . غلبه بر افکار نگران کننده یکی از بهترین راه هایی است که می توان از طریق برنامه ریزی مناسب پیش بگیرید یک عادت ذهنی برای پرهیز از تفکر بیش از حد و تکیه بر برنامه ریزی برای اقدام های پیشگیرانه ایجاد کنید .

معمولاً در این مرحله فکر کردن بیش از حد ، بابت نگرانی در مورد آینده است .

نگرانی در این مرحله یک واکنش طبیعی است به خصوص اگر این نگرانی در مورد استراتژی معاملاتی خود باشد . تنها زمانی این نگرانی بیش از حد میشود که توانایی شما را برای اقدام و عملکرد مناسب مهار کند

 

روش های غلبه بر این موضوع

قبل از ایجاد استراتژی مناسب می بایست دانش و درک به خود را از طریق آموزش و مطالعات در مورد بازار فارکس به دست بیاورید

اگر در مورد نقطه‌ای در استراتژی خود مطمئن نیستید ابتدا از یک حساب آزمایشی استفاده کنید این موضوع به شما کمک می کند تا مسائل را حل کرده استراتژی را تنظیم کنید و به شما این امکان را می‌دهد تا جزئیات کوچکی که شما را نگران کرده است را مرور کنید

در هنگام برنامه ریزی فرآیند مطالعه احتمالات و سناریوهای احتمالی را انجام دهید این موضوع به شما کمک می کند تا همه زمینه ها را پوشش داده و هرگونه نگرانی را به حداقل ممکن برسانید

فکر کردن بیش از حد بعد از بررسی

شما می بایست ۸۰ درصد از وقت خود را برای صرف تمرکز بر فرصت های فردا کنید به جای اینکه به مشکلات دیروز فکر کنید . برایان تریسی

یکی از شایع‌ترین دلایل تفکر بیش از حد اضطراب ناشی از تجربیات گذشته فرد می باشد . اکثر اوقات این زیان ها و آسیب ها می توانند منجر به ترس از حرکات نا مطمئن بازار شکست های غیر منتظره برای فرد تبدیل شوند .

به همین دلیل داشتن برنامه برای به دست آوردن کنترل و افکارتان بسیار مهم است برای تبدیل شدن به یک معامله گر موفق می بایست اول از نگرانی ‌های خود در مورد گذشته جلوگیری کرده و بر روی خوش بینی تمرکز کنید

بخشی از هر زندگی فرد معامله گر را احساس اضطراب و وقوع معاملات ناموفق شامل می ‌شود . هنگام تجربه ی شکست باید یاد بگیرید به جای اینکه بر روی ضرر ها تمرکز کنید بر فرصت‌ های بهبود نگاه کنید . نباید اجازه دهید تا افکار منفی بر فعالیت های شما تاثیر داشته باشد اگرچه ممکن است این موضوع بسیار ساده به نظر برسد اما برای شکل دادن به این حالات ذهنی می بایست تمرین و انضباط زیادی را رعایت کنید .

ترید کردن در بازار فارکس

روش های غلبه بر این موضوع

ذهن خود را به استفاده از روش رشد افکار تشویق کنید تا به ایجاد حالتی فعال تر و مبتنی بر پیشرفت به شما کمک کند با استفاده از این طرز فکر در نهایت مشاهده جنبه‌ های مثبت اکثر نکات برای شما به صورت طبیعی قابل رویت خواهد بود  .

بعد از یک تجربه آسیب زا ، از طریق هوش هیجانی قوی با تفکر بیش از حد مبارزه کنید زیرا این موضوع نقش مهمی این موضوع بر چالش ها در زندگی شخصی و شغلی شما خواهد داشت .

پس از شکست در  معاملات می بایست از یک استراتژی ساختار یافته یا سیستماتیک استفاده کنید یکی از ابزار هایی که می توانید برای ساخت این استراتژی از آن استفاده کنید استفاده از دفترچه یادداشت معاملاتی است مهم است که در این دفترچه خود یادآوری کنید که هدفتان در طول هر نوع تجزیه و تحلیل چه می باشد و شما در حال به دست آوردن چه بینشی هستید تا شما را به جلو و کمک کند .

 

تفکر بیش از حد خارج از کنترل

شما در زندگی خود تنها بر سه چیز کنترل دارید کاری که می‌کنید تصاویری که تجسم میکنید اقداماتی که انجام می دهید “جک کینفیلد”

عدم اطمینان یکی از دلایل رایج تفکر بیش از حد می باشد انتظار و ندانستن اینکه چه چیزی در آینده برای شما اتفاق خواهد افتاد و عدم کنترل بر سایر موقعیت ها مطمئناً می تواند بر نحوه درک شما از این موضوعات تاثیر سختی را داشته باشند واقعیت این است که هر معامله گری مستلزم است که ریسک هایی است که تحت تاثیر چیزهایی که خارج از کنترل فرد است را تجربه کند درک این موضوع برای هر معامله گری قبل از انجام معاملات بسیار مهم است .

هنگامی که تجزیه و تحلیل بیش از حد مسائل از کنترل فرد خارج می‌شود می‌تواند برای کارایی کلی در هنگام معاملات بسیار مضر باشد

در یک بازار بی ثبات معامله‌ گران باید یاد بگیرند تا با هر تغییری که لازم است یا هر زمانی که یک موقعیت غیر منتظره ایجاد می‌شود به صورت کامل سازگار شوند ،فرد معامله گر می بایست زمانی که برای تحلیل بیش از حد صرف میکند را صرف کسب استراتژی مناسب کند

مطالب دیگر سایت: ثبت نام در صرافی کوکوین

روش های غلبه بر این موضوع

اطمینان حاصل کنید که دانش و خود را در معاملات به طور مداوم افزایش می دهید و بر مهارت ‌های خود مسلط هستید .  همچنین در هنگام وقوع هر مشکلی باید توانایی آن را داشته باشید که به صورت سریع واکنش نشان دهید و یک پاسخ گویی مناسب را داشته باشید این موضوعات احساس آسیب پذیر را به طور قابل توجهی کاهش می دهد

با معامله گران به خصوص آنهایی که در این حوزه متخصص شده ‌اند آشنا شوید این موضوع به شما کمک میکند تا بینشی در مورد اینکه دیگران چگونه می توانید موفق شوید و چگونه میتوانید بر چالش‌های پیش بینی نشده غلبه کنید بینش به دست آورید

برای زمان خود برنامه‌ ریزی کنید برای برخی این روش راه موثر برای خروج از موقعیت های ناامیدی یا دلهره می باشد و تنظیم برنامه های برای برنامه ریزی زمان می توانید در کنترل افکار خود بهتر شوید و حتی این محدودیت های زمانی ایده های خلاقانه را برای شما به ارمغان می آورند

 

افکار خود را در معاملات فارکس و برای داشتن شیوه زندگی مناسب کنترل کنید

یک عادت ذهنی مناسب ایجاد کنید که نگرانیِ بیش از حد را از بین ببرد احساسات بیش از حد می‌تواند احتمال از دست دادن تمرکز را افزایش داده و در نهایت کنترل این احساسات برای فرد بسیار دشوار می‌شود کنترل بر روی تمایل خود به تفکر بیش از حد می‌تواند به معامله‌گران کمک کند تا اعتماد به نفس و انعطاف پذیری لازم را به صورت قابل توجهی کسب کنند .

آسیب پذیر بودن در برابر احساسات می تواند یک تأثیر منفی بر عملکرد کلی و اثربخشی معاملات داشته باشد آنگاه تحلیل بیش از حد نیز در موقعیت های خاص می تواند به تجربه استرس زا تبدیل شده و موقعیت را به موضوع چالش‌ برانگیزتری تبدیل کند با عزم و اراده کافی می توانید از سوالاتی مانند چه میشد و آنچه باید میشد اجتناب کنید .

با انگیزه خود ،برای افراط بیش از حد فکر کردن مبارزه کنید و روی وضعیت ذهنی سازنده برای خود تمرکز کنید با گذشت زمان و تلاش های آگاهانه برای جلوگیری از تفکر بیشتر هست ،میتوانید یک ذهنیت سالم را برای خود به ارمغان بیاورید و از ذهن خود سلاح قدرتمند برای موفقیت در معاملات آماده کنید .

به این مطلب چند ستاره میدهید؟
[Total: 16 Average: 3.9]
مقالات مرتبط

۲ پاسخ

  1. خیلی عالی بود استاد عزیز
    ممنونم از شما ، من هم قبلا اسیر این تفکرات بیش از حد شده بودم وقتی فارکس کار میکردم

    1. خواهش میکنم
      بله این تفکرات در ابتدای ورود به بازارهای مالی طبیعی هست ولی باید کنترل بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

تیم تحلیلی نیما شمسیان در سال 88 شکل گرفت که شامل با تجربه ترین و همچنین موفق ترین تریدر های ایرانی بود ، لذا تصمیم به ایجاد سایتی کردیم تا دانش و مهارت های خود را به سایر افراد بصورت رایگان ارائه دهیم . اسم سایت دلیل بر این نمیشود که فقط در باینری فعالیت داریم بلکه بازار اصلی ما فارکس و ارز های دیجیتال میباشد . پیشنهاد میشود حتما عضو کانال تحلیل های روزانه شوید چرا که دیدگاه شما را به کلی نسبت به تحلیل کردن بازار تغییر میدهد .

بروکر و صرافی های برتر

شبکه های اجتماعی ما