آموزش فارکس شمسیان

پراپ تریدینگ چیست آیا کلاهبرداری است

پراپ تریدینگ چیست

این روز ها زیاد در رابطه با حساب های پراپ شنیده ایم و همچنین تبلیغات بسیار گسترده ای در سایتها و پیج های اینستاگرام در این رابطه مشاهده کردیم و قطعا این سوال برای بسیاری از شما ایجاد شده که واقعا پراپ تریدینگ چیست آیا کلاهبرداری است و آیا برای همه معامله گران قابل استقاده است؟ آیا قابل اعتماد است و میتوان برای گرفتن یک حساب پراپ براحتی اقدام کرد و آن را بدست آورد یا خیر و یا اینکه آیا بعد از گرفتن حساب پراپ و ایجاد سود مناسب، حق شما پرداخت خواهد شد یا خیر و از این قبیل سوالات وابهامات که سعی کردیم مقاله ای در رابطه با اینکه اکانت پراپ تریدینگ چیست ایجاد کنیم تا به تمامی این موارد بپردازیم.

نکته اولی که به آن خواهیم پرداخت این است که حساب پراپ تریدینگ مناسب چه اشخاصی هست ؟

در جواب این سوال باید خدمت شما عرض کنیم که اگر در بازار مالی مانند فارکس یا ارز های دیجیتال بعد از طی کردن ماه ها تمرین و گرفتن وین ریت مثبت در حساب دمو و حساب ریل، سرمایه بسیار کمی داشتید میتوانید از اینگونه حساب های پراپ استفاده کنید، اما نکته قابل تاملی که باید به آن دقت داشته باشید این است که میتوان یک حساب پراپ را براحتی بدست آورد یا خیر ؟

متاسفانه اکثر شرکت های پراپی که به تازگی هم بسیار بولد شده اند و سر زبان ها افتاده اند کلاهبردار هستند و به هیچ عنوان نمیشود به آنها اعتماد کرد، احتمالا بگویید چگونه از ما کلاهبرداری میکنند ما که سرمایه ای به آنها نمیدهیم بلکه شرکت های پراپی هستند که به ما سرمایه میدهند. اصلا عجله نکنید در مقاله پراپ تریدینگ چیست آیا کلاهبرداری است ؟ بصورت کامل و با جزییات و دلیل به این موضوع خواهیم پرداخت.

آیا پراپ کلاهبرداری است

کلاهبرداری شرکت های پراپ تریدینگ

در همین ابتدا به شما بگوییم که همه شرکت های پراپی قطعا کلاهبردار نیستند ولی از آنجایی که شما هیچگونه دسترسی به آنها ندارید میتوانند براحتی دسترسی حساب شما را محدود کنند و تمام هر آنچه که شما بدست آوردید را از دست شما خارج کنند لذا طبق تجربه ما شرکت های پراپی معتبری که در دنیا وجود داشتند بعد از ایجاد دامنه ضرر های متعددی که براشان ایجاد شده اقدام بستن شرکت و جمع آوری تمام نقدینگی ها کرده اند و دیگر خبری از آنها نشده است که البته در این بین یکسری شرکت هایی دیگری هم هستن که سالهاست در این زمینه کار میکنند ولی تریدر ها حضوری و در محل شرکت فعالیت میکنند.

در ایران که اکثر این شرکت ها و سایتها از خارج از کشور هدایت میشود و پیشنهاد میشود بسیار مراقب باشید .

اما احتمالا این سوال برایتان پیش آید که شما دلیل محکم تری بر کلاهبرداری شرکت های پراپی دارید یا خیر؟ در جواب این سوال هم باید شما را آگاه تر کنیم.

شما بعنوان یک معامله گری که قصد دارید حساب پراپ بگیرد به یکی از شرکت های پراپی در اینترنت مراجعه میکند، برای گرفتن حساب پراپ که چند مدل هم دارید با توجه به مقدار بالانس یا موجودی، باید هزینه ای پرداخت کنید.

بیشتر بخوانید: ثبت نام درآلپاری

یعنی برای اینکه در امتحان ها و تست های یک شرکت پراپی شرکت کنید از شما هزینه ای بین 50 الی 1000 دلار دریافت میکنند این دریافت هزینه که بصورت تتر هست فقط برای دادن تست در حساب دمو است، احتمالا تعجب کرده باشید که چرا باید بابت تست در یک حساب دمو این چنین هزینه هایی پرداخت شود. اگر فرد زرنگ و با تجربه ای باشید قطعا متوجه خواهید شد که افرادی که پشت اینگونه شرکت های پراپی هستند میدانند که اکثر معامله گر ها در بار اول تست خطا هایی میکنند و به درصد سودی که در قوانین سایتشان آمده نمیرسند و همین عامل باعث میشود تمامی پولی که پرداخت کردید به شما بازنگردد.

اکثر شرکت های پراپی 2 بار تست از شما میگیرند که اگر در تست اول موفق شدید در تست دوم احتمال زیاد بازنده شوید، و متاسفانه به شما امید های خیالی و پوشالی میدهند که اگر در تست ها موفق شوید حسابی با مبلغ 5000 دلار تا 2 میلیون دلاری به شما میدهند تا با آن ترید کنید و تا 90 درصد سود متعلق به شما باشد که حتی این عدد هم بسیار غیر منطقی میباشد.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید یک شرکت پراپی برای اینکه بعد از آزمون ها و قبول شدن داخل آنها به شما 75 هزار دلار حساب پراپ دهد مبلغ 190 دلار از شما تقاضا میکند.

شما فرض کنید در طول یکسال فقط 1000 نفر این پلن را انتخاب کنند و مبلغ 190 دلار بصورت تتر را پرداخت کنند، که در نهایت شاید 1 الی 2 نفر در اموزن هایشان قبول شود، سود 190/000 دلاری برای این سایت خواهد داشت.

اکانت پراپ

باز هم خدمت شما عزیزان عرض میکنیم که تمامی شرکت های پراپی کلاهبردار نیستند فقط عده بسیار کمی از آنها درست و اصولی کار میکنند، پیشنهاد میکنیم از شرکت هایی فاصله بگیرید که وعده دادن حساب های بسیار بزرگ را به شما میدهند حس طمع شما را قلقلک میدهند و با پولی که از شما میگیرند به ریش شما میخندند.

چگونه حساب پراپ بگیرم

اینکه چگونه حساب پراپ بگیرید کار ساده ای نیست و بنوعی باید هفت خان رستم را بگذرانید که در صورت معتبر بودن و کلاهبردار نبودن آن شرکت پراپی اگر حسابی به شما دادند بتوانید روی آن ترید کنید، معمولا دو الی سه تست از شما گرفته میشود در یک حساب دمو که خود شرکت پراپی برای شما ایجاد میکند و سپس اگر توانستید طبق قوانین آنها به حساب سود برسانید وارد مرحله دوم میشوید و اگر باز هم بتوانید حساب را به سود برسانید به شما حساب پراپی تعلق میگیرد .

بطور مثال در بار اول از شما میخواند حساب را 17درصد رشد دهید و اگر موفق شدید در بار دوم حساب را 12 درصد رشد بدهید و اگر بیشتر از یک مقداری ضرر کردید شما دیگر حق ترید ندارید، یعنی اگر بیشتر از 12 درصد کل بالانس ضرر کردید از تست حذف میشوید.

اما تیم ما در این مقاله که راجب پراپ تریدینگ چیست آیا کلاهبرداری است ؟ به شما عزیزان پیشنهاد میکنیم که تا جای ممکن از حساب های پراپی استفاده ای نکنید چرا که معمولا فقط وقت شما هدر میرود و بنظر ما حتی اگر 100 دلار هم دارید با همان شروع به ترید کنید و کم کم و با مرور زمان افزایشش دهید چرا که بهرحال در فارکس قرار نیست در مدت زمان کمی ححم لات خود را بسیار بالا ببرید.

به این مطلب چند ستاره میدهید؟
[Total: 20 Average: 4.4]
مقالات مرتبط

۶ پاسخ

 1. با سلام و احترام، نیما شمسیان یدونه اییی🙌🙌 سلطان، مرسی از همه اموزشهات.
  اگر شرکت پراب معتبری باشد بسیار بهتر ازینه که با سرمایه شخصی ترید کنیم، اگر من تریدر روی اصول و قواعد ترید کنم، مدیریت سرمایه و روان درستی داشته باشم میتونم از حساب پرابی که با پول کمی تهیه کردم برداشت خیلی خوبی داشته باشم. من ایرانی اگه هزاریم تریدر خوبی باشم نمیتونم بیام مثلا پنجاه هزار دلارو بذارم تو بروکر افشوری که معلوم نیست کی پشتشه و کجاست، اگه پایبند روی اصول و قوانین ترید کردنم و استراتژی خوبی دارم و جوابم گرفتم ازش، میام یک حساب پراب مثلا پنج تا ده هزارتایی میگیرم با پنجاه تا صد دلار، اگه فیل شد که نتیجه میگیرم من باز باید روی خودم و تریدم کار کنم و در نهایت یه پول کوچیک از دست دادم ولی ضرر سنگین نکردم سرمایه زیاد خودمو از دست ندادم، اگر حساب با سرمایه کمم پاس شد یک مدتی باهاش کار میکنم و سودمو برمیدارم و میرم حساب سنگینتر پنجاه تایی میگیرم و..
  اینجا من تریدر نهایت روی یک پول کوچیک ریسک کردم اگه توهم تریدری داشته باشم چه حساب ریل سنگین رو به فنا میدم چه پراب ولی اگر تریدر خوب باشم پراب سکوی پرتاب منه.
  من هزاران دلار ضرر دادم که اینو مینویسم بازار ذره ذره سرمایه ادمو میبره، بیشتر از نود و پنج درصد کسایی که ترید میکنن بعد دوسال اصلا سمت ترید نمیرن، پس چرا که نه اگر شرکت پرابی درست و درمونی بود که اسپرد مخفی و هزارتا مشکل نداشت حتما انتخابش میکنم.

  1. سلام فرشید جان
   تمرکز کردن روی افزایش سرمایه خودتون خیلی بهتر از زمان گذاشتن برای بدست اوردن یک حساب پراپی هست
   همانطور هم که خدمت شما عرض کردیم اکثر این حساب های پراپی فقط برای کلاهبرداری ایجاد شدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

تیم تحلیلی نیما شمسیان در سال 88 شکل گرفت که شامل با تجربه ترین و همچنین موفق ترین تریدر های ایرانی بود ، لذا تصمیم به ایجاد سایتی کردیم تا دانش و مهارت های خود را به سایر افراد بصورت رایگان ارائه دهیم . اسم سایت دلیل بر این نمیشود که فقط در باینری فعالیت داریم بلکه بازار اصلی ما فارکس و ارز های دیجیتال میباشد . پیشنهاد میشود حتما عضو کانال تحلیل های روزانه شوید چرا که دیدگاه شما را به کلی نسبت به تحلیل کردن بازار تغییر میدهد .

بروکر و صرافی های برتر

شبکه های اجتماعی ما