بانک مرکزی انگلستان نرخ بهره را افزایش نداد

بانک مرکزی انگلستان

بانک مرکزی انگلستان نرخ بهره را افزایش نداد ! این در حالی بود که چندی پیش بر این باور بود که افزایش نرخ بهره می تواند بهترین ایده برای مهار کردن تورم های اخیر باشد..

در این مدت در بازار فارکس شاهد افزایش و تقویت قیمت دلار آمریکا بوده ایم؛ در این راستا بسیاری از سرمایه گذاران در حال بررسی شرایط و چشم اندارهای ارزشی و سیاست های مالی فدرال رزرو آمریکا اند. این شرایط در بازار سهام نیز روندی صعودی دارد.

اما به طور کلی ارزش دلار آمریکا در مقابل ده ارز اصلی دیگر تقویت شده و همچنین جفت ارز EURUSD با سقوط مواجه بوده است. دلار در بازار فارکس

در این رابطه پوند انگلستان نیز از زمانی که اعلام شد نرخ بهره این کشور افزایش نخواهد داشت با افت ارزش مواجه بوده و در مقابل دلار آمریکا به کف قیمت  هفته گذشته رسید.

در بازار، در چند روز اخیر شاخص های سهام وضعیت صعودی را طی می کنند و در نزدیکی اوج های خود در حال نوسان اند.

به طور کلی شاخص سهام شرکت های فناوری نیز در سراسر جهان با رشد مواجه اند و فدرال رزرو آمریکا خرید اوراق را کاهش داده بنابراین با وجود این شرایط اعلام کرده است که هیچ عجله ای برای افزایش نرخ بهره های بانکی ندارد؛ چرا که وی آماده است تا با افزایش سریع نرخ تورم در ماه های آتی کنار آید.

این شرایط باعث شده است تا جریانات ریسک پذیر بازارهای سهام با حمایت رو به رو باشد و در یک نتیجه گیری کلی می توان گفت که واگرایی در رابطه با انتظارات نرخ بهره ای در بازار و همچنین بانک ها در حال کاهش است.

اوضاع کلی نشان دهنده این است که به احتمال قوی بازار با این عدم افزایش نرخ بهره کنار آید.

پس از نشست مدیران بانک مرکزی انگلستان و اعلام این خبر، پوند انگلستان با عددی نزدیک به 1 درصد سقوط رو به رو شد؛ چرا که پس از بررسی های انجام شده بانک مرکزی انگلستان نرخ بهره را افزایش نداد !

با این وجود مسئولین بانک مرکزی انگلستان، به شدت نگران جهش افزایش نرخ تورم و همچنین رشد صعیف شرایط اقتصادی اند.

به این مطلب چند ستاره میدهید؟
[Total: 2 Average: 5]
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

تیم تحلیلی نیما شمسیان در سال 88 شکل گرفت که شامل با تجربه ترین و همچنین موفق ترین تریدر های ایرانی بود ، لذا تصمیم به ایجاد سایتی کردیم تا دانش و مهارت های خود را به سایر افراد بصورت رایگان ارائه دهیم . اسم سایت دلیل بر این نمیشود که فقط در باینری فعالیت داریم بلکه بازار اصلی ما فارکس و ارز های دیجیتال میباشد . پیشنهاد میشود حتما عضو کانال تحلیل های روزانه شوید چرا که دیدگاه شما را به کلی نسبت به تحلیل کردن بازار تغییر میدهد .

بروکر و صرافی های برتر

شبکه های اجتماعی ما