مدیریت ریسک در بازار فارکس

مدیریت ریسک در بازار فارکس

مدیریت ریسک در بازار فارکس چیست؟ چگونه می‌ توان ریسک‌ های بزرگ را در این بازار انجام داد؟مدیریت ریسک در فارکس به استفاده کردن از ابزارهای مختلفی از جمله تعیین اندازه معامله کردن به صورتی که با اندازه موجودی حساب شما هم خوانی داشته باشد، تعیین کردن حد ضرر برای معاملات و هم چنین سیستم ارزیابی کردن دقیق از عملکرد سیستم‌ ها و استراتژی‌ ها به صورت طولانی مدت گفته می‌ شود.

مدیریت ریسک در بازار فارکس

مدیریت ریسک در بازار فارکس بسیار مهم است. به بیانی می‌ توان گفت که به معنای محافظت کردن از حساب شما می‌ باشد. در واقع مدیریت ریسک در این بازار را می‌ توان اصلی‌ ترین و مهم‌ ترین وظیفه یک معامله‌ گر دانست، چون اگر حساب شما از بین برود، تمام سرمایه‌ گذاری‌ ها و تلاش‌ های شما نیز از بین خواهد رفت.

از طرف دیگر اگر شما بیش از حد معمول ریسک‌ پذیر باشید، امکان بهره‌ برداری سودآور و بلند مدت از این بازار کاهش پیدا می‌ کند.

مدیریت ریسک در فارکس به استفاده کردن از ابزارهای مختلفی از جمله تعیین کردن اندازه معامله به صورتی که با اندازه حساب و موجودی شما هم خوانی داشته باشد، تعیین کردن حد ضرر برای هر معامله، ارزیابی کردن دقیق از عملکرد سیستم‌ ها و استراتژی‌ ها گفته می‌ شود.

استفاده کردن درست و هوشمندانه از مدیریت ریسک قطعاً به شما کمک خواهد کرد که بتوانید ریسک‌ های بزرگ در این بازار را کاهش دهید و به صورت کاملاً پایدارتری عمل کنید. به بیان دیگر اهداف معامله‌ گر یا تریدر تنها این نیست که به امید شانس معاملات خود را انجام دهد، بلکه هدف او رسیدن به رشد حساب به صورتی پایدار و مستدام است.

در بازار فارکس معامله‌ گران و تریدرهای موفق با خطرات این بازار به طور کاملاً جدی برخورد می‌ کنند، با وجود چنین شرایطی مدیریت ریسک در فارکس بسیار ضروری و حیاتی محسوب می‌ شود که می‌ تواند خسارت‌ ها و زیان‌ ها را در مرزهای قابل قبولی مدیریت و کنترل کند.

در نهایت نیز توجه داشتن به ریسک در این بازار می تواند به عنوان اصلی‌ ترین و مهم‌ ترین عامل موفقیت جهت معاملات باشد و تاثیر بزرگ و بسزایی جهت سودآوری به صورت طولانی مدت اعمال کند.

خطرات احتمالی در ریسک بازار فارکس

خطرات احتمالی در ریسک بازار فارکس

خطرات و ریسک‌ های خاص در این بازار مانند دیگر بازارهای مالی همواره وجود دارد. برخی از این ریسک‌ های مهم عبارتند از:

  1. اهرم

استفاده از اهرم یکی از جذابیت‌ ها در بازار فارکس است که به تریدرها امکان می‌ دهد تا بتوانند در حجم بالاتر و بیش تری از سرمایه‌ گذاری سودآوری‌ های خوبی را کسب کنند، اما این مزیت همواره خطراتی نیز دارد، چون استفاده کردن نادرست از اهرم ممکن است ضررها را افزایش دهد.

  1. پیچیدگی بازار فارکس

فارکس بازاری پیچیده و پویایی است که عوامل بسیار زیادی از جمله تغییرات نرخ بهره، عوامل اقتصادی، عوامل ژئوپلیتیکی و… بر روی آن تاثیرگذار هستند.

همین پیچیدگی گاهی پیش بینی کردن نرخ ارز را سخت می‌ کند و معامله‌ گران همواره نیاز به تحلیل‌ ها و شناخت‌ های دقیق و عمیق در این بازار دارند و همین ویژگی موجب می‌ شود که معامله‌ گران حرفه‌ ای بتوانند سودهای بالایی را کسب کنند.

  1. نوسانات بازار

بازار فارکس با نوسانات بالا و به صورت قابل پیش‌ بینی می‌ باشد که می‌ تواند به صورت ناگهانی رخ دهند و تریدرها را به چالش بکشد، اما از طرفی نیز می‌ تواند سودهای خوبی را نصیب این افراد کند.

جمع‌ بندی

در این مقاله مدیریت ریسک در بازار فارکس را بررسی کردیم. موارد زیاد و متعددی از جمله پیچیدگی بازار نوسانات، بازار اهرم، خطرات کارگزاری و غیره می‌ توانند بر روی مدیریت ریسک در بازار فارکس تاثیرگذار باشند و از جمله عوامل و خطرات مهم در این بازار محسوب می‌ شوند.

آشنایی و تسلط کامل بر آن ها می‌ تواند سودآوری را برای معامله‌ گران رقم بزند. در سایت www.binaryoptionn.ir با مدیریت ریسک در بازار فارکس، ترید فارکس، آموزش فارکس و غیره بیش تر آشنا شوید.

به این مطلب چند ستاره میدهید؟
[Total: 2 Average: 5]
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

تیم تحلیلی نیما شمسیان در سال 88 شکل گرفت که شامل با تجربه ترین و همچنین موفق ترین تریدر های ایرانی بود ، لذا تصمیم به ایجاد سایتی کردیم تا دانش و مهارت های خود را به سایر افراد بصورت رایگان ارائه دهیم . اسم سایت دلیل بر این نمیشود که فقط در باینری فعالیت داریم بلکه بازار اصلی ما فارکس و ارز های دیجیتال میباشد . پیشنهاد میشود حتما عضو کانال تحلیل های روزانه شوید چرا که دیدگاه شما را به کلی نسبت به تحلیل کردن بازار تغییر میدهد .

بروکر و صرافی های برتر

شبکه های اجتماعی ما