بای استاپ و سل استاپ به چه معناست

تعریف sell stop وbuy stop

بای استاپ و سل استاپ به چه معناست قطعا مقاله بسیار جذابی هست که از طریق آن متوجه انواع اردر های سفارشی میشوید.

ما در خرید و فروش و معامله 4 روش شرطی داریم دستورات شرطی در معاملات خیلی مهم هستند چرا که با نقاط شکست(Break out) ، مقاومت(Resistance) و حمایت(Support) ارتباط مستقیم دارند ، ما زمانی از دستورات شرطی استفاده خواهیم کرد که در قیمت حال حاظر در بازار خواستار انجام معامله نباشیم که در این مقاله به دو روش آن خواهیم پرداخت .

در پاسخ به سوال بای استاپ و سل استاپ به چه معناست می شود گفت : دستور های استاپی در واقع خرید و فروش و یا معاملات شرطی هستند که با شکستن نقاط مقاومت و حمایت انجام می شود .

بای استاپ چیست

تریدر در روش بای استاپ سفارش خرید را بالاتر از قیمت فعلی ثبت سیستم می کند ، در حقیقت تریدر سطح مقاومتی برای قیمت در نظر میگیرد و در صورتی که قیمت بیشتر از سطح مقاومت بشود خرید را انجام می دهد .

تعریف buy stop

به طور مثال : فرض کنید نرخ یورو 1.200 است و مقاومت قوی در این نقطه وجود دارد تحلیل شما نشان دهنده آن است که اگر مقاومت 1.220 دلاری شکسته شود یورو میتواند رشد خوبی کند اما تا زمانی که نقطه مقاومت شکسته نشود احتمال ضعیف شدن وجود خواهد داشت ، پس شما باید یک دستور pending از نوع بای استاپ در بالای 1.200 دلار ایجاد کنید که اگر در آینده ask به بالای 1.200 برسد دستور معاملاتی شما به طور خودکار اجرا خواهد شد .

تعریف بای استاپ

سل استاپ چیست

تریدر در این روش بر خلاف روش بالا سفارش خرید را پایین تر از قیمت فعلی ثبت سیستم می کند ، در حقیقت سطح حمایتی برای قیمت در این روش در نظر گرفته می شود و در صورتی که قیمت بیشتر از سطح مقاومت بشود معامله گر خرید را انجام می هد .

تعریف sell stop

به طور مثال فرض کنید قیمت یورو در مقابل دلار 1.220 است تحلیلی که شما می کنید نشان میدهد که اگر نقطه حمایت در 1.200 شکسته شود بازار تا محدوده 1.100 خواهد رسید ، به همین علت دستور سل استاپ را در زیر 1.200 دلار ایجاد میکنیم ، می شود گفت دستور سل استاپ دستوری است که سفارش فروش را پایین تر از قیمت جاری بازار قرار می دهیم .

 

مثال سل استاپ

احتمالا شما واژه های بای استاپ و سل استاپ را با بای لیمیت و سل لیمیت اشتباه گرفته باشید برای این منظور پیشنهاد میشود مقاله انواع اردر ها در فارکس را مطالعه فرمایید چرا که در این مقاله به تمامی اردر های سفارشی در متاتریدر پرداخته میشود و قطعا دیگر ابهام یا سوالی برایتان باقی نخواهد ماند .

توجه داشته باشید که برای استفاده از ارز هایی مانند بای استاپ و سل استاپ حتما باید تحلیل های دقیقی انجام دهید و قبل از آن در حساب دمو چندین هفته به تمرین بپردازید و نکته بسیار مهمتر این است که موقع ست کردن اردر های سفارشی حتما حدسود و حدضرر را هم مشخص کنید تا اگر زمانی که پای چارت نبودید اردر شما فعال شد و اسپایک خلاف جهت پوزیشن شما حرکت کرد حسابتان کال مارجین نشود .

جمع بندی :

استفاده از دستورات بالا برای تریدر ارجعیت ندارند و کاملا به نظر شخصی معامله گر مربوط می شود استفاده از این دستورات به مدیریت معامله و مدیریت ریسک و سرمایه کمک به سزایی خواهد کرد .

به این مطلب چند ستاره میدهید؟
[Total: 38 Average: 4]
مقالات مرتبط

۴ پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

تیم تحلیلی نیما شمسیان در سال 88 شکل گرفت که شامل با تجربه ترین و همچنین موفق ترین تریدر های ایرانی بود ، لذا تصمیم به ایجاد سایتی کردیم تا دانش و مهارت های خود را به سایر افراد بصورت رایگان ارائه دهیم . اسم سایت دلیل بر این نمیشود که فقط در باینری فعالیت داریم بلکه بازار اصلی ما فارکس و ارز های دیجیتال میباشد . پیشنهاد میشود حتما عضو کانال تحلیل های روزانه شوید چرا که دیدگاه شما را به کلی نسبت به تحلیل کردن بازار تغییر میدهد .

بروکر و صرافی های برتر

شبکه های اجتماعی ما