آموزش فارکس شمسیان

میکرو کانال در بازار های مالی چیست

میکرو کانال در بازار های مالی چیست ؟ شاید اولین باری باشد که با این اصطلاح آشنا شدید ، مطلب بسیار ساده و روان نگارش شده و در انتهای مقاله شما براحتی میتوانید میکرو کانال ها را در نمودار خود تشخیص دهید ، به دو تصویر زیر نگاه کنید ،نمودار اول مربوط به انس طلا و نمودار دوم مربوط به نمودار پوند به دلار میباشد ،تعدادی کانال مشاهده میکنید که بسیار باریک هستند .

میکرو کانال چیست

 

میکرو کانال پرایس اکشن لنس بگز

میکرو کانال از دو تا بیست کندل میتواند تشکیل شود ، معمولا کندل ها در میکرو کانال بدنه های بسیار کوچکی دارند و در یک روند که میتواند صعود و یا نزولی باشد حرکت میکنند.

بنوعی در مبحث میکرو کانال کندل ها نباید به یکدیگر پولبک بزنند ، یعنی اگر میکرو کانال صعودی بود کندل ها باید پشت سر هم یکی پس از دیگری عدد بالاتری نسبت به کندل قبلی خود ببینند و نباید زیر OPEN کندل قبلی CLOSE کنند .

چگونه با میکرو کانال معامله کنیم ؟

ترید با میکرو کانال ریسک های خاص خودش را دارد ، و بیشتر مناسب افرادی میباشد که از استراتژی اسکالپ استفاده میکنند ، در استراتژی اسکالپ فرد معامله گر با توچه به پارامتری که مشاهده کرده است با حجم لات بالایی وارد پوزیشن میشود و بین 5 تا 9 پیپ که سود کرد فورا معامله خودش را میبندد .

لذا به تریدر های تازه کار فارکس اصلا توصیه نمیشود که بدون تجربه و دانش لازمه بخواهند از استراتژی اسکالپ استفاده کنند .

عزیزانی که اطلاعی از استراتژی اسکالپ ندارند میتوانند مقاله زیر را مطالعه کنند 

اسکالپ چیست ؟

اما چگونه با میکرو کانال پوزیشن باز کنیم ؟

به صورت کلی 2 راه وجود دارد

راه اول : اگر کندلی خلاف جهت کانال ایجاد شد و به کندل قبل خودش پولبک زد ، به طور مثال اگر کانال صعودی بود و یک کندل نزولی ایجاد شد که قیمت بسته شدنش (close) پایین تر از قیمت باز شدن کندل قبلی (open) بود میتوان وارد پوزیشن فروش (sell) شد .

البته باید کندل خلاف جهتی که مشاهده میکنید ، کندل فول بادی و نسبتا قدرتمندی باشد .

راه دوم : این روش از مورد اولی کم ریسک تر میباشد ، زمانی که خط روند کانال شکسته شود میتوان به همان جهت پوزیشن گرفت ، بنوعی زمانی که کانال نزولی داشتیم و خط روند بالایی شکسته شد میتوانیم وارد پوزیشن خرید (buy) شویم .

توجه داشته باشید که شما میکرو کانال را در هر تایمی اگر مشاهده کردید ، احتمال زیاد دو تایم پایین تر ، کانال داریم و در یک یا دو تایم بالاتر احتمالا اسپایک خواهد بود .

 

نکته : زمانی که روند کلی در نمودار صعودی میباشد و میکرو کانال نزولی مشاهده کردیم ، میتوان انتظار داشت که این کانال نزولی بزودی شکست بخورد ، بنابر این به محض اینکه سقف کانال شکسته میشود میتوان معامله خرید را باز کنیم که البته اینگونه معاملات ریسک بسیار بالایی دارند و مناسب برای اسکالپر ها است .

به این مطلب چند ستاره میدهید؟
[Total: 16 Average: 4.1]
مقالات مرتبط

۳ پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

تیم تحلیلی نیما شمسیان در سال 88 شکل گرفت که شامل با تجربه ترین و همچنین موفق ترین تریدر های ایرانی بود ، لذا تصمیم به ایجاد سایتی کردیم تا دانش و مهارت های خود را به سایر افراد بصورت رایگان ارائه دهیم . اسم سایت دلیل بر این نمیشود که فقط در باینری فعالیت داریم بلکه بازار اصلی ما فارکس و ارز های دیجیتال میباشد . پیشنهاد میشود حتما عضو کانال تحلیل های روزانه شوید چرا که دیدگاه شما را به کلی نسبت به تحلیل کردن بازار تغییر میدهد .

بروکر و صرافی های برتر

شبکه های اجتماعی ما