آموزش فارکس شمسیان

چه بروکر هایی در فارکس کلاهبردار و اسکم هستند

بروکر های اسکم در ایران

بسیار زیاد شنیده ایم که بعضی از بروکر ها به کاربران ایرانی اجازه برداشت نمیدهند و یا بخش زیادی از مبالغ کاربران را بعنوان کارمزد برداشت کم میکنند و یا حتی در نمودار هنگام معامله کردن اقدام به کندل سازی و بسیاری کارهایی از این قبیل را انجام میدهند که تصمیم بر این شد مقاله ای با موضوع اینکه چه بروکر هایی در فارکس کلاهبردار و اسکم هستند منتشر کنیم ، در این مقاله به چند مورد بسیار مهم از نشانه های یک بروکر کلاهبردار و اسکم اشاره خواهیم کرد.پیشنهاد میکنم مقاله بهترین بروکر ها برای ایرانیان را مطالعه کنید تا براحتی بتوانید تصمیم بگیرید و بهترین بروکر را برای فعالیت خود در بازار فارکس انتخاب کنید. همچینین پیشنهاد میشود مقاله های بروکرهای مطمئن مانند ورود به آلپاری و ورود به آمارکتس را مطالعه کنید.

نشانه اول بروکر اسکم

اولین مورد اغراق های بیش از حد در وعده هایی است که به کاربران تازه وارد میدهند ، بنوعی با ایجاد حس طمع در دل کاربران آنها را راغب به فعالیت در بروکر خودشان میکنند ، حال این وعده ها چیست ؟ در تبلیغاتشان حرف از بونوس های درصد بالایی میزنن که اصلا به عقل جور در نمی آید ، بونوس هایی مانند 60یا 70 درصد که اگر معامله گر با تجربه ای باشید متوجه خواهید شد این وعده تله ای بیش نیست .

حال ممکن است سوال پیش آید که بونوس در بروکر های فارکس چیست ؟ به بونوس پاداش هم میگویند بنوعی شما زمانی که اولین واریزی خودتان به بروکر را داشته باشید ، مانند 1000 دلار بروکر به شما 700 دلار پاداش میدهد و روی پولتان میگذارد و شما در اصل 1700 دلار پول خواهید داشت ، اما دقت داشته باشید که این 700 دلار پاداش قابل برداشت نیست و فقط سود آن را که در معاملات بدست آوردید میتوانید برداشت کنید .

دقیقا همین الان که در حال مطالعه این مقاله هستید و تمایل شدید در اینگونه بروکر ها ثبت نام کنید ، بسیاری از افراد دیگر با همین حس طمع بدون دانش و تحقیق کافی پول به اینگونه بروکر ها واریز کردند و دیگر نتوانستند اصل پولشان را برداشت کنند و عملا سرمایه شان به باد رفته است ، شما هر جایی مشاهده کردید افرادی سعی دارند پول به اصطلاح مفت به شما بدهند بدانید حقه ای پشت این کارشان است .

البته بونوس در اصل کلاهبرداری نیست بلکه مقدار بونوس است که تعیین میکند آیا با یک بروکر معتبر و اصیل طرف هستید یا یک بروکری که کلاهبردار است . عرف مقدار بونوس بین 5 الی 30 درصد است.

نشانه دوم بروکر کلاهبردار

اما نشانه دومی که بسیاری از معامله گران فارکسی به ان دقت کافی ندارند ریگولاتوری بروکر است، بسیاری از ریگولاتوری ها فیک هستند و با مبلغ بسیار ناچیزی هر بروکری میتوانید یک ریگولاتوری را دریافت کند بنوعی بیمه بروکر محسوب میشود و همچنین پشتوانه قوی برای یک بروکر است ، بنابر این حتما راجب ریگولاتوری های بروکر مد نظرتان تحقیق کنید و اگر صاحب نام و معتبر بود خیالتان از بروکر مد نظرتان هم راحت باشد .

کارگذاری های کلاهبردار و اسکم

نشانه سوم بروکر فارکس کلاهبردار و اسکم

و آخرین نشانه که مهمترین نیز است ، و میشود به راحتی آن را تشخیص داد کندل سازی در نمودار است ، همانطور که میدانید هر بروکر سرور اختصاصی خودش را در متاتریدر 4 و 5 دارد و اینکه قیمت نموادری مانند یورو به دلار در حد چند پیپ با سایر بروکر ها متفاوت باشد کاملا طبیعی است و هیچ ایرادی ندارد اما اینکه شما مشاهده کنید یک در بروکر معتبر مانند آلپاری در تایم یک ساعته کندل نتوانسته یک حمایت معتبر را بشکند و فورا قیمت صعودی شده اما در بروکر مد نظرتان کندل توانسته حمایت را بشکند و حتی چندین پیپ هم نفوذ کند و سپس به سمت صعود حرکت کند باید آگاه باشید که این بروکر در حال کندل سازی است .

حال کندل سازی در نمودار چه نفعی برای بروکر اسکم دارد ؟

دقت داشته باشید زمانی که یک حمایت ماژور شکسته میشود برخی از معامله گران بخاطر همین شکست فورا معاملات sell خود را فعال میکنند و زمانی که قیمت فورا صعودی میشود استاپ تمامی معاملاتشان زده خواهد شد . حال بگویید این وسط چه کسی سود میکند ؟ قطعا بروکر است که با از دست رفتن پول معامله گران با ایجاد کندل سازی سود های هنگفتی را از آن خود میکند .

نتیجه گیری

اما در انتهای مقاله چه بروکر هایی در فارکس کلاهبردار و اسکم هستند باید بگوییم که یکی از مهمترین عوامل اعتبار یک بروکر تجربه کاربران آن و همچنین مقدار سابقه حضور در بازار میباشد ، به هیچ عنوان با بروکر هایی که سابقه کمی از زمان تاسیس دارند اعتماد نکنید چرا که ما ایرانی ها دستمان برای شکایت از هیچ مرجع قانونی باز نیست و هر بروکری براحتی میتواند سرمایه شما را صاحب شود.

به این مطلب چند ستاره میدهید؟
[Total: 1 Average: 5]
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

تیم تحلیلی نیما شمسیان در سال 88 شکل گرفت که شامل با تجربه ترین و همچنین موفق ترین تریدر های ایرانی بود ، لذا تصمیم به ایجاد سایتی کردیم تا دانش و مهارت های خود را به سایر افراد بصورت رایگان ارائه دهیم . اسم سایت دلیل بر این نمیشود که فقط در باینری فعالیت داریم بلکه بازار اصلی ما فارکس و ارز های دیجیتال میباشد . پیشنهاد میشود حتما عضو کانال تحلیل های روزانه شوید چرا که دیدگاه شما را به کلی نسبت به تحلیل کردن بازار تغییر میدهد .

بروکر و صرافی های برتر

شبکه های اجتماعی ما