آموزش فارکس شمسیان

بهتر است همانند یک سامورایی وارد معامله شوید

بهتر است همانند یک سامورایی وارد معامله شوید

بهتر است همانند یک سامورایی وارد معامله شوید این جمله فردیست به نام مک کال که چندین سال از عمر خودش را صرف تحقیق در مورد روش های صحیح معامله کردن گذراند.

اون در مجله ای در سال 1994 اعلام کرد که میتوانیم از رفتار جنگجویان سامورایی در انجام معاملات الگو برداری کنیم . او روش خودش را ACTION نام گذاری کرد و این روش را بر شش بخش تقسیم بندی نمود . در ادامه به این 6 بخش خواهیم پرداخت

1- قبل از اینکه وارد معامله ای شوید بدترین شرایط را که ممکن است بوجود آید را تصور کنید :

یک جنگجوی سامورایی قبل از اینکه وارد یک نبرد شود این را قبول میکند که ممکن است در آن نبرد کشته شود بنابراین با شجاعت و اقتدار بیشتری وارد نبرد میشود . یک معامله گر هم دقیقا باید قبل از اینکه معامله ای انجام دهد باید این موضوع را قبول کند که ممکن است معامله اش با شکست و ضرر تمام شود لذا زمانی که با پذیرفتن این موضوع وارد معامله شوید ، اعتماد بنفس بیشتری خواهید داشت و میتوانید تصمیمات بهتری در انتخاب نوع بازار و زمان ورود بگیرید.

2-آرامش ذهنی و تمرکز داشته باشید :

آقای مک کال اعتقاد دارد باید قبل از انجام معامله ذهنتان را آرام کنید و هیچ دغدغه و درگیری ذهنی نداشته باشید ، برای آرامش ذهنی و تمرکز میتوانید قبل از معامله چشمانتان را ببندید ، چند نفس عمیق بکشید و به هیچ چیزی فکر نکنید.

3-به تجربه و مهارت خود اعتماد کنید:

یک سامورایی زمانی که مشغول به نبرد میباشد حرکات فوق العاده ای را انجام میدهد که باعث کشته نشدنش در میدان میشود این حرکات سامورایی نشات از تجربه ، تمرین و مهارت شخصی اش میگیرد ، یک معامله گر هم دقیقا باید با توجه با مواردی که گفته شد عمل کند یعنی اگر در جایی احساس کرد روند در حال ریزش است باید فورا سهم خود را بفروشد تا متحمل ضرر نشود ، آقای مک کال میگویدکه شما نباید به تنهایی از ابزار هایی که در دسترس دارید استفاده کنید بلکه حتما از بینش و درک خودتان از بازار هم کمک بگیرید تا بهترین نتیجه عاید شما شوید.

بیشتر بخوانید : آموزش الیمپ ترید

4-تصویرسازی موفقیت:

در بسیاری از کتاب های روانشناسی آمده است که برای بدست آوردن موفقیت اول باید آن را در ذهن خود تصور کنید ، در برخی اوقات ممکن است چندین شکست و ضرر پشت سرهم داشته باشید لذا هیچ موقع نباید تصویر بد و منفی از بازارهای مالی در ذهن خود بوجود آورید.

5- غلبه کردن بر ترس:

شما هیچ سامورایی را نمیتوانید پیدا کنید که از نبرد ترس داشته باشد ، یک معامله گر زمانی که ترس به سراغش می آید ، دچار افراط زیاد در تحلیل کردن نمودار میشود که همین افراط باعث میشود تحلیلهایش اشتباه از آب دربیایند ، شما باید به مهارت های شخصی خود و ابزارهایی که به انها دسترسی دارید اعتماد کنید و از رفتار های افراط گرایانه بپرهیزید .

شما باید بر روی معاملات خود دقت و تمرکز لازم را داشته باشید نه بر روی چیزی که قرار هست یا قرار نیست اتفاق بیوفتد. شما علم غیب ندارید که متوجه شوید در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد ولی میتوانید بر روی اتقافی که می افتد نظارت داشته باشید.

برخی از روانشناسان این وضعیت را به ترس از پرواز تشبیه کرده اند ، به پایان خوبی که دارد تمرکز کنید ، به راحتی و کوتاه شدن راه فکر کنید.

6- اگر وارد معامله ای شدید سعی نکنید خط مشی خود را تغییر دهید :

معامله گران حرفه ای بسیار علاقه دارند تا طبق پلنی که طراحی کرده اند پیش بروند و هرگز نحوه معاملاتی خود را تغییر ندهند. اینکار باعث میشود با اعتماد بیشتری وارد معامله شوید چرا که طبق یک برنامه خاص پیش رفته اید .

به هیچ عنوان اگر شک و یا تردید دارید وارد معامله نشوید و یا اگر فکر میکنید با این معامله سود بسیار خوبی نصیب شما میشود میتوانید وارد آن معامله شوید . سعی کنید حتما برای خود یک پلن معاملاتی بنویسید و طبق همان وارد بازار شوید.

پیشنهاد میکنیم از این 6 اصلی که گفته شد در معاملات خود بکار بگیرید . همواره سعی کنید در معاملات خود زیان را بپذیرید ، فردی آرام و با تمرکز باشید ، به ابزارهایی که دارید و تجربه و بینش خودتان اعتماد کنید ، تصویر سازی اینکه یک معامله گر حرفه ای و موفق هستید را همیشه انجام دهید ، به ترس خود در برابر انجام معاملات غلبه کرده و یک چارچوب برای وارد شدن به معاملات ترسیم کنید تا درصد بازدهی شما در بازارهای مالی بیشتر از قبل شود .

برایتان بهترین ها را آرزو میکنیم

به این مطلب چند ستاره میدهید؟
[Total: 26 Average: 4.2]
مقالات مرتبط

۲ پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

تیم تحلیلی نیما شمسیان در سال 88 شکل گرفت که شامل با تجربه ترین و همچنین موفق ترین تریدر های ایرانی بود ، لذا تصمیم به ایجاد سایتی کردیم تا دانش و مهارت های خود را به سایر افراد بصورت رایگان ارائه دهیم . اسم سایت دلیل بر این نمیشود که فقط در باینری فعالیت داریم بلکه بازار اصلی ما فارکس و ارز های دیجیتال میباشد . پیشنهاد میشود حتما عضو کانال تحلیل های روزانه شوید چرا که دیدگاه شما را به کلی نسبت به تحلیل کردن بازار تغییر میدهد .

بروکر و صرافی های برتر

شبکه های اجتماعی ما