آموزش فارکس شمسیان

پیشنهاد های مهم پیتر لینچ یکی از موفق ترین مدیران وال استریت

پیشنهاد های مهم پیتر لینچ یکی از موفق ترین مدیران وال استریت

آقای پیتر لینج (Peter Lynch) که از آن بعنوان اسطوره وال استریت هم نام برده میشود یکی از افرادی هست که موفقیت های بسیار بزرگ و خیره کننده ای کسب کرده است ، ایشان در بین سال های 1977 تا 1990 چیزی قریب به 13 سال مدیر صندوق سرمایه گذاری Magellan بوده است ، در این مدت 13 سال که آقای پیتر لینچ مدیر این صندوق معتبر بوده سرمایه صندوق را  از 20 میلیون دلار به 14 میلیارد دلار رسانده است .

او یک شعار معروف دارد :

(سهامی را بخرید که آن را میشناسید)

کتاب معروفی بنام One Up on Wall Street نگارش و به چاپ رسانده است که ضمن تعریف و آموزش استراتژی های معاملاتی خودش تکنیکی بسیار مهم را برای افرادی که قصد ورود به بازار های مالی را دارند ارائه داده است ، این تکنیک آیینه نام دارد ، بعبارتی شما قبل از اینکه بخواهید وارد بازارهای مالی شوید باید مقابل آیینه بایستید و سه سوال از خود بکنید ، سپس جواب این سوالات را با صداقت تمام بدهید.

این سوالات به عبارت زیر میباشد .

سوال اول :

آیا من منزلی که در آن زندگی میکنم را صاحب هستم ؟ خارج از اینکه شما وارد بازارهای مالی شوید خیلی عالی هست که منزلی داشته باشید چرا که شما باید قبل از ورود به بازارها پول خود را روی منزلی که در آن زندگی میکنید سرمایه گذاری کنید .

سوال دوم:

آیا من یه مبلغی که میخواهم وارد بازارهای مالی کنم نیاز شدید دارم ؟ صدها روش و فرمول برای اینکه چه مقدار پول وارد سرمایه گذاری کنید وجود دارد ، ولی نکته اساسی و مهم اینست که شما پولی را وارد بازار کنید که اگر آن را از دست دادید زندگی شما متشنج نشود و بنوعی تحمل از دست دادن آن را داشته باشید .

سوال سوم:

آیا ویژگی ، خصلت های مناسبی برای ورود به بازارهای مالی دارم ؟ این مهمترین سوال پیش روی شماست که باید به آن جوابی درست و صادقانه داد ، نمونه هایی از خصوصیات یک معامله گر موفق عبارتند از : خودباوری ، توان تحمل شکست ، داشتن روحیه ای جنگجو ، منظم و با انضباط ، صبور و شکیبا ، داشتن طاقت ، اراده و پشتکار و همچنین هراس و ترس نداشتن از محیط بازار است .

اما در صورتی که جواب شما به سوالات بالا مثبت هست آقای پیتر لینچ برای شما توصیه هایی مهم را مطرح کرده است.

  • همیشه بازار روندی صعودی و در سود نخواهد داشت و باید خود را برای ریزش های بازار نیز آماده کنید و همچنان اعتماد بنفس خود را حفظ نمایید.
  • در زمان های ریزش و سقوط بازار فرصت عالی برای خرید سهام شرکت ها میباشد.
  • شما میتوانید فقط با سود های 20 الی 30 درصدی که از بازار میگیرید به طرز اعجاب آور و سریعی ثروتمند شوید.
  • قرار نیست همیشه پیش بینی شما از بازار درست از آب دربیاید ، شما علم غیب ندارید و باید ضرر را هم بخشی از بازارهای مالی قرار دهید .
  • در برخی مواقع قیمت برخی سهام ها از قیمت ذاتی انها بیشتر میشود ولی با گذشت زمان این دو قیمت با هم همگرا میشوند.
  • اینکه سهام شرکتی بنا به عملکرد بدی که داشته سقوط کرده است بدین مضمون نیست که سقوط بیشتری را تجربه نکند.
  • ارزشمند شدن سهامی که خرید کردید همیشه دلیل بر تحلیل درست شما نیست.
  • زمانی که سهم شما ارزش بسیاری پیدا میکند انقدر مغرور نشوید که دلایل موفقیت خود را فراموش کنید.
  • با از ریشه کندن درخت ها و آب دادن به علف های هرز (فروختن زودهنگام سهام هایی که میتواند در آینده ارزش بسیاری پیدا کنند و نگه داشتن سهام  هایی کم ارزش) نباید توقع پیروزی و موفقیت داشته باشید.
  • نیازی نیست در سبد خود تمام سهام های با ارزش را داشته باشید ، من همیشه سهام های با ارزشی نداشتم ولی در عین حال عملکرد بسیار مطلوبی گرفتم.

 

ثیت نام در باینری آپشن

به این مطلب چند ستاره میدهید؟
[Total: 15 Average: 4.3]
مقالات مرتبط

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

تیم تحلیلی نیما شمسیان در سال 88 شکل گرفت که شامل با تجربه ترین و همچنین موفق ترین تریدر های ایرانی بود ، لذا تصمیم به ایجاد سایتی کردیم تا دانش و مهارت های خود را به سایر افراد بصورت رایگان ارائه دهیم . اسم سایت دلیل بر این نمیشود که فقط در باینری فعالیت داریم بلکه بازار اصلی ما فارکس و ارز های دیجیتال میباشد . پیشنهاد میشود حتما عضو کانال تحلیل های روزانه شوید چرا که دیدگاه شما را به کلی نسبت به تحلیل کردن بازار تغییر میدهد .

بروکر و صرافی های برتر

شبکه های اجتماعی ما