نکات کلیدی در تحلیل تکنیکال

نکات کلیدی در تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال نوعی ابزار هوشمند در دست معامله‌ گران و تریدرها است، به همین دلیل است که ابزارهایی جهت تحلیل تکنیکال برای کلیه پلتفرم‌ های معاملاتی در بازار رمز ارزها وجود دارد. در این مقاله نکات کلیدی در تحلیل تکنیکال را بررسی می‌ کنیم.

نکات کلیدی در تحلیل تکنیکال


مهم ترین و اساسی‌ ترین نکات کلیدی در تحلیل تکنیکال عبارتند از:

یک بازه زمانی در این تحلیل وجود ندارد | تحلیل تکنیکال


هنگامی که در حال ساختن یک مدل خاص از تحلیل تکنیکال برای معاملات خود هستید، معمولاً از ۵ دقیقه تا چند ساعت زمان لازم دارید، اما به نظر می‌ رسد که تمرکز خودتان را باید را بر روی بازه‌ های زمانی یک روزه و کوتاه مدت بگذارید، با این وجود تحلیل تکنیکال که مبتنی بر نمودارها باشد در بازه‌ های زمانی متفاوت است.

گستردگی خطوط مقاومت و حمایت | تحلیل تکنیکال


وقتی تحلیل تکنیکال را بررسی می‌ کنید، توجه داشته باشید که خطوط حمایت و مقاومت برای خرید و فروش برای یک چارت نیستند، بلکه ممکن است بر روی نواحی گسترده‌ ای باشند، یعنی نواحی که نمی‌ توانند قیمت دقیقی را به شما نشان دهند.

پوزیشن‌ های معاملاتی مختلف


معامله‌ گران زیادی در بازار رمز ارزها به معامله کردن یک جفت ارز و گاهی یک ارز دیجیتال و یا حتی یک سری از سهام خاص علاقه مند هستند. این افراد بدون هیچ گونه دلیلی معاملات خودشان را به امید به دست آوردن سود بیش تر به خودشان تحمیل می‌ کنند، به همین دلیل گاهی ممکن است در مسیرهای غلطی قرار بگیرند.

در برخی از مواقع تنها منتظر ماندن و معامله نکردن تنها کاری است که معامله‌ گر می‌ تواند انجام دهد، چون در غیر این صورت احتمال از دست دادن سرمایه وجود دارد.

اندیکاتورها ابزارها و استراتژی‌ های معاملاتی


اندیکاتورهایی که در تحلیل تکنیکال وجود دارند نمی‌ توانند دلیل خوبی جهت خرید و فروش و یا معامله کردن باشند.

اندیکاتورها ابزارهای مناسبی هستند و با از آن ها می‌ توانید جهت تایید تصمیمات خود و ارزیابی آن ها استفاده کنید، اما می‌ توان گفت که عدم استفاده کردن از اندیکاتورها بهترین و مهم‌ ترین توانایی جهت معامله‌ گرها برای تحلیل کردن نمودارها می‌ باشد.

اما می‌ توانید سیگنال‌ های خرید و فروش‌ های احتمالی خودتان را با سیگنال‌ های اندیکاتورها مطابقت دهید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید. بنابراین بهتر است اندیکاتورهایی که دارای پتانسیل بیش تر و بالاتری جهت استراتژی‌ های معاملاتی هستند را تشخیص دهید تا بتوانید حداکثر بهره را از آن ها ببرید.

پیشگیری از رویکرد یک بعدی

استراتژی‌ های معاملاتی مختلفی در صورت هماهنگ بودن بازار با آن ها می‌ توانند سودآوری‌ های خوبی را به همراه داشته باشند، مثلاً اگر استراتژی شما بر پایه معاملات در روندها باشد، وقتی یک روند شکل می‌ گیرد، بالاترین بازدهی را خواهید داشت.

در این حالت اگر بازار روندی نباشد ممکن است سیگنال‌ های اشتباهی دریافت کنید و نتیجه استراتژی شما جواب خوبی نداشته باشد.

در چنین شرایطی تریدرها باید استراتژی را برای بازارهای خنثی در نظر بگیرند که در صورت بروز چنین نوساناتی بتوانند از آن استفاده کنند.

پس عدم موفقیت در یک استراتژی و در شرایط بخصوصی از بازار به این معنا نیست که آن استراتژی بیهوده بوده است، بلکه به این معناست که شما به عنوان یک تریدر حتماً باید شرایط متفاوتی را با استراتژی‌ های متفاوت داشته باشید، در این حالت است که به کسب سود خواهید رسید.

نتیجه‌ گیری

در این مقاله نکات کلیدی در تحلیل تکنیکال را بررسی کردیم. در نظر داشتن این نکات کلیدی موجب می‌ شود تا بتوانید از تحلیل تکنیکال به نحو احسن جهت پیشبرد اهداف خودتان در بازار ارزهای دیجیتالی و رصد کردن روند نزولی یا صعودی بازار استفاده کنید.

بغدر واقع با بررسی کردن چنین نکاتی شما می‌ توانید به یک تریدر و معامله‌ گر ماهر و حرفه‌ ای تبدیل شوید و بتوانید بازار ارزهای دیجیتالی را به راحتی تحلیل کنید. در سایت www.binaryoptionn.ir بیش تر با نکات کلیدی در تحلیل تکنیکال، اموزش تحلیل تکنیکال و… آشنا شوید.

به این مطلب چند ستاره میدهید؟
[Total: 3 Average: 5]
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

تیم تحلیلی نیما شمسیان در سال 88 شکل گرفت که شامل با تجربه ترین و همچنین موفق ترین تریدر های ایرانی بود ، لذا تصمیم به ایجاد سایتی کردیم تا دانش و مهارت های خود را به سایر افراد بصورت رایگان ارائه دهیم . اسم سایت دلیل بر این نمیشود که فقط در باینری فعالیت داریم بلکه بازار اصلی ما فارکس و ارز های دیجیتال میباشد . پیشنهاد میشود حتما عضو کانال تحلیل های روزانه شوید چرا که دیدگاه شما را به کلی نسبت به تحلیل کردن بازار تغییر میدهد .

بروکر و صرافی های برتر

شبکه های اجتماعی ما