آموزش فارکس شمسیان

آموزش الگوی کف دوقلو

در این مقاله الگویی به شما آموزش میدهیم که درصد خطای آن 5 درصد میباشد ، این آمار را آقای توماس بولکوفسکی انجام داده اند که از بین 285 موقعیت الگوی کف دوقلو 95 درصد درست عمل کرده است و قیمت تغییر روند داده است که البته قطعا بازدهی 95 درصدی مورد تایید ما نیست ولی از زبان یکی از تحلیلگران مطرح جهان این مورد را قرار دادیم تا متوجه اهمیت بالای این الگو در تغییر روند ها شوید ، آموزش الگوی کف دوقلو که یکی از الگوی های تحلیل کلاسیک است سعی شده به زبانی بسیار ساده تهیه شود لذا اگر هر کجای مقاله متوجه موضوعی نشدید حتما در کامنت ها از ما بپرسید .

الگوی کف دوقلو فقط در روند های نزولی کاربرد دارد و شما میتوانید با تشخیص این الگو تغییر روند به سمت صعود را پیش بینی کنید ، این الگو شبیه حرف W میباشد و فراموش نکنید که نباید در روند صعودی دنبال این الگو گشت .

در مقاله های قبلی راجب الگوی سقف دوقلو صحبت کردیم که میتوانید از لینک زیر مطالعه فرمایید .

سقف دوقلو

الگوی کف دوقلو چگونه ایجاد میشود

به تصویر زیر دقت نمایید ، در یک روند نزولی قیمت کاهش زیادی داشته ولی پس از اینکه به یک ناحیه حمایتی میرسد ، به سمت بالا حرکت میکند و مجدد به همان سطح حمایتی برمیگردد و باز ناحیه مورد نظر از قیمت حمایت کرده و بالا میرود ، اگر دقت نمایید در ناحیه حمایتی دو کف یا دره ساخته شده که در ادامه توضیح خواهیم داد که چه زمانی سیگنال خرید بگیرید .

آموزش کف دوقلو

چه زمانی سیگنال خرید بگیریم؟

اگر مبحث الگوی سر و شانه را مطالعه کرده باشید قطعا میدانید خط گردن چیست ، در الگوی کف دوقلو نیز خط گردن داریم و زمانی سیگنال خرید به میدهد که خط گردن توسط یک کندل فول بادی شکسته شده و همچنین کلوز کندل بعدی هم بالای خط گردن صورت بگیرد ، لذا برای دقت بیشتر حجم را نیز مورد بررسی باید قرار دهید ، معمولا در دره دوم حجم کمتر از دره اولی میشود .

الگوی کلاسیک کف دوقلو

چگونه الگو کف دوقلو را اعتبار سنجی کنیم ؟

هنگام تشخیص الگو ها به هیچ عنوان کمال گرا نباشید ، نباید توقع داشته باشید که هر دو کف این الگو دقیق موازی با یکدیگر و در یک قیمت شکل بگیرند ، اگر کمی کف دومی پایین تر یا بالاتر بود هیچ ایرادی ندارد (بهتر است اختلاف بیشتر از 4 درصد نباشد)

آموزش الگو های برگشتی

فاصله دره ها تا خط گردن معمولا بیش از 10 درصد میباشد .

آموزش الگوی دابل باتم

کف اولی حجم زیادی در بازار میگیرد ولی کف دومی به دلیل کمبود تقاضا معمولا حجمی کمتر از کف اول دارد .

حد سود در الگوی کف دوقلو

در بالا نحوه سیگنال گرفتن و تثبیت کندل را گفتیم ، حال باید بدانید این تثبیت زمانی با قطعیت بیشتر صورت میگیرد که حجم بالایی را از آن خود کند .

با الگوی کف دوقلو حد سود خود را کجا قرار دهیم؟

برای تعیین حد سود خود با این الگو باید مقدار فاصله عمودی کف تا خط گردن را اندازه گیری کنید که در تصویر زیر بصورت خط مشکی است  ، در صورت شکست خط گردن احتمال میدهیم قیمت به اندازه 80 الی 100 درصد خط مشکی رشد کند .

همچنین بخاطر داشته باشید که همیشه اینگونه نخواهد بود و حتی ممکن است به دلیل ضعیف شدن قدرت خریداران قیمت نتواند بیش از 50 درصد خط مشکی رشد داشته باشد ، لذا نباید اینگونه ذهن خود را برنامه ریزی کنید که همه چیز در بازار باید طبق یک عدد خاص یا الگوی خاص پیش رود چرا که اینگونه نیست .

حد سود در الگوی کف دوقلو

نکته آخری که باید به شما عزیزان گوشزد کنیم این هست که به هیچ عنوان تا زمانی که بعد از شکست خط گردن قیمت تثبیت بالای آن ناحیه نداده است وارد معامله نشوید چرا که در گاهی اوقات ممکن است کف سه قلو نیز تشکیل شود .

به این مطلب چند ستاره میدهید؟
[Total: 42 Average: 3.7]
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

تیم تحلیلی نیما شمسیان در سال 88 شکل گرفت که شامل با تجربه ترین و همچنین موفق ترین تریدر های ایرانی بود ، لذا تصمیم به ایجاد سایتی کردیم تا دانش و مهارت های خود را به سایر افراد بصورت رایگان ارائه دهیم . اسم سایت دلیل بر این نمیشود که فقط در باینری فعالیت داریم بلکه بازار اصلی ما فارکس و ارز های دیجیتال میباشد . پیشنهاد میشود حتما عضو کانال تحلیل های روزانه شوید چرا که دیدگاه شما را به کلی نسبت به تحلیل کردن بازار تغییر میدهد .

بروکر و صرافی های برتر

شبکه های اجتماعی ما