آموزش فارکس شمسیان

سه اصل اساسی در تحلیل تکنیکال

اصول تحلیل تکنیکال

در بازارهای مالی همه نوع عقیده پیدا میشود افرادی که نگاه بنیادی دارند اعتقادشان این هست که تحلیل تکنیکال کاربردی در چارت ندارد و استفاده کردن از آن بی فایده است. یا برخی دیگر تحلیل را یک نوع شعبده بازی تلقی میکنند در مقابل افراد بسیار معتقدند که راه دستیابی به موفقیت و کسب درآمد از این بازارها تسلط عالی بر الگو های تحلیل تکنیکال میباشد ، در این مقاله به سه اصل اساسی در تحلیل تکنیکال میپردازیم تا دلیل هایی بر کارا بودن تحلیل تکنیکال برای شما بیاوریم .

حرکت قیمت در جهت روند

تا زمانی که چیزی مزاحم حرکت قیمت نشود ، قیمت در جهت روند خود به آرامی در حرکت خواهد بود . بعبارتی قیمت تمام تلاشش را میکند را در جهت همان روند به نوسان بپردازد مگر اینکه عواملی خارجی در آن دخالت کنند مثل تغییر سیاست های یک کشور و…

برای همینم هست که اکثر معامله گران تاکید بر این موضوع دارند که تا جای ممکن در جهت روند تحلیل و معامله کنید.

تکرار شدن تاریخ در چارت

همه ما انسان ها از زمانی که به وجود آمده ایم احساسات مشترکی با هم داریم. بطور مثال همه ما احساساتی همچون ترس، نفرت ، خوشحالی ، طمع و… را تجربه کرده ایم و در وجود تمامی انسان ها نیز نهفته است .در این مقاله نمیخواهم بپردازیم به اینکه چرا این احساسات در ما وجود دارد بلکه بحث ما در این مورد هست که تصمیم هایی که بر سر انجام دادن معاملاتمان میگیریم منشا از احساساتمان دارد و بسیار تاثیرگذار میباشد.

مطالعاتی که توسط محققین صورت گرفته این نتیجه را میدهد که اکثر افراد احساساتی مشابه با یکدیگر دارند یعنی رفتار و تمایلات یکسانی در برخی از کارها با یکدیگر دارند و مسلما به همین دلیل است که میتوانیم رفتارهای یک بازار را با توجه به گذشته آن مطالعه کنیم چرا که بارها و بارها تکرار میشوند .

معامله گران بسیار بزرگ اعتقاد دارند همین رفتار ها باعث میشود که بتوانیم پیش بینی کنیم آینده یک چارت در برخی از تحولات چگونه خواهد شد بعبارتی رفتار معامله گران تاثیر صددرصدی بر روند یک نمودار خواهد گذاشت و تاریخ مدام در حال تکرار شدن است.

تحلیل کردن قیمت

عوامل متعددی در تاثیرگذاری بر قیمت نمودار دخیل هستند. عواملی مانند جنگ، سیاست و… که طبیعتا در سالهای گذشته این تاثیرات را در برخی از بازارها مشاهده کرده ایم این موارد علت ها هستند که در تحلیل بنیادی مورد استفاده قرار میگیرند اما ما در این مقاله به تحلیل بنیادی نخواهیم پرداخت چرا که علت ها در گاهی اوقات آنقدر زیاد میشوند که از حوصله و ظرفیت مغز انسان خارج خواهند شد.

ما به معلول ها خواهیم پرداخت یا بعبارتی تحلیل تکنیکال

سه اصل اساسی در تحلیل تکنیکال

یک معامله گر زمان که رفتارهای قیمتی چارت را مورد مطالعه و بررسی قرار میدهد میتواند میزان عرضه و تقاضا را تشخبص دهد .

بیشتر بخوانید: بهترین استراتژی الیمپ ترید

بگذارید اینگونه تعریف کنم ، هر زمان تقاضا بر عرضه پیشه گرفت قیمت نمودار افزایش پیدا خواهد و هنگامی که عرضه بر تقاضا پیشه گرفت باید شاهد افت یا کاهش قیمت در نمودار باشیم ، این مورد یکی از اصول اصلی تحلیلی در تمامی بازارهای مالی جهان میباشد .

اگر در بازارهای ارزی باشید. یا یک مثال بهتر میزنم ، اگر در بروکرهای باینری آپشن مانند الیمپ ترید olymp trade باشید و با جفت ارزها معامله کنید با اصطلاح اشباع خرید و اشباع فروش سروکار دارید این دو موقعیت بهترین زمان برای ایجاد یک معامله کم ریسک با استفاده از یک استراتژی مناسب میباشد.

شما با تحلیلی که در نمودار انجام میدهید متوجه خواهید شد که اشباع خرید یا فروش چه زمانی به اتمام میرسد و بعد از آن در جهت روند معامله ای را باز خواهید کرد .

بنابراین در این قانون که گفته شده باید قیمت را در امر تحلیل بسیار جدی بگیریم چرا که تمام هرآنچه که به تحلیل نیازداریم در قیمت نهفته است.

 

به این مطلب چند ستاره میدهید؟
[Total: 18 Average: 4.3]
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

تیم تحلیلی نیما شمسیان در سال 88 شکل گرفت که شامل با تجربه ترین و همچنین موفق ترین تریدر های ایرانی بود ، لذا تصمیم به ایجاد سایتی کردیم تا دانش و مهارت های خود را به سایر افراد بصورت رایگان ارائه دهیم . اسم سایت دلیل بر این نمیشود که فقط در باینری فعالیت داریم بلکه بازار اصلی ما فارکس و ارز های دیجیتال میباشد . پیشنهاد میشود حتما عضو کانال تحلیل های روزانه شوید چرا که دیدگاه شما را به کلی نسبت به تحلیل کردن بازار تغییر میدهد .

بروکر و صرافی های برتر

شبکه های اجتماعی ما