هدف قیمت یا Price Target چیست

پرایس تارگت چیست

هدف قیمت، پیش بینی تحلیلگر از قیمت آتی اوراق بهادار یا ارزش ارز ها در فارکس است. اهداف قیمت می تواند مربوط به انواع اوراق بهادار باشد ، از محصولات سرمایه گذاری پیچیده گرفته تا سهام در بورس و اوراق قرضه. هنگام تعیین هدف قیمت سهام ، یک تحلیلگر سعی می کند ارزش سهام را مشخص کند و بگوید قیمت آن در 12 یا 18 ماه آینده کجا خواهد بود. در نهایت ، اهداف قیمت به ارزیابی شرکتی که سهام را منتشر می کند بستگی دارد.

عموماً تحلیلگران اهداف قیمت خود را در گزارشهای تحقیقاتی در مورد شرکتهای خاص ، همراه با خرید ، فروش و توصیه هایی برای سهام شرکت ها منتشر می کنند. اهداف قیمت سهام اغلب در رسانه های خبری مالی نقل شده است.

درک مفهوم قیمت هدف

هدف قیمت، قیمتی است که بر اساس آن یک تحلیلگر معتقد است که سهام یا نسبت یک جفت ارز در فارکس نسبت به ارزش پیش بینی شده و تاریخی آن منطقی ارزیابی می شود. هنگامی که یک تحلیلگر تارگت قیمت سهام خود را افزایش می دهد ، به طور کلی انتظار افزایش قیمت آن سهام را دارد.

برعکس ، کاهش قیمت ممکن است به این معنی باشد که تحلیلگر انتظار دارد ارزش آن دارایی کاهش یابد. اهداف قیمت یک عامل ارگانیک در تجزیه و تحلیل مالی هستند. با در دسترس قرار گرفتن اطلاعات جدید می توانند با گذشت زمان تغییر کنند.

هدف قیمت چگونه تعیین می شود؟

هدف قیمت انتظار یک تحلیلگر یا معامله گر از آینده قیمت یک دارایی، مانند سهام، قرارداد آتی، کالا، یا صندوق قابل معامله در بورس (EFT) است. یک تحلیلگر که دنبال‌ کنند گان زیادی دارد و تحلیل‌ های او را افراد زیادی دنبال می‌ کنند، ممکن است برای سهامی که هم اکنون به ارزش 600 تومان معامله می‌ شود هدف قیمت 1100 تومان را در یک سال آینده ارائه دهد.

از آنجا که برخی معامله‌ گران به نظر تحلیلگر ها متکی هستند، تعیین چنین هدف قیمتی می‌ تواند تاثیری مثبت بر قیمت سهام داشته باشد زیرا معامله‌ گران به دنبال خرید سهام بر اساس هدف قیمتی جدید هستند.

تحلیلگران و موسسات مالی مختلف برای تعیین هدف قیمت از روش‌ های تحلیلی مختلفی استفاده می‌ کنند و مسائل تاثیرگذار اقتصادی مختلف را در نظر می‌ گیرند.

از آنجا که روش‌ های تحلیل و بررسی بازار، از یک تحلیلگر به تحلیلگر دیگر متفاوت هستند، اهداف قیمتی نیز به همین میزان می‌ توانند متفاوت باشند.

هدف قیمت در فارکس

در واقع هیچ راهی برای دست یافتن به مبلغ دقیق قیمت سهام در آینده وجود ندارد. هیچ‌کس نمی‌تواند یک هدف قیمت ارائه کند و ادعا داشته باشد بطور قطع آن سهام یا دارایی به قیمت مدنظر خواهد رسید.

ارائه هدف برای قیمت تنها یک حدس محاسبه شده است.

تحلیلگران فنی از اندیکاتورها (indicators)، پرایس اکشن (price action)، آمارها (statistics)، روندها (trends)، و مومنتوم قیمت (price momentum) برای سنجش قیمت آینده یک دارایی استفاده می‌ کنند.

معامله‌ گرانی که از تحلیل بنیادی استفاده می‌ کنند، از نرخ‌ ها و صورت‌ های مالی (financial statements and ratios) و همچنین نرخ‌ های رشد (growth rates) استفاده و مدیریت شرکت را ارزیابی می‌ کنند تا هدف قیمت را پیش‌ بینی کنند.

دو سرمایه گذار متفاوت ممکن است در مورد آینده سهامی که به قیمت 600 تومان معامله می‌ شود نظرات مختلفی داشته باشند. یکی از این سرمایه‌ گذاران ممکن است هدف قیمت را 750 تومان و دیگری آن را 1200 تومان ببیند.

میزان تحمل ریسک و میزان زمانی که یک سرمایه‌ گذار می‌ تواند آن اوراق بهادار را نگهداری کند در تعیین اهداف قیمت اثرگذار است.

ممکن است هر دو سرمایه‌ گذار پیش بینی درستی داشته باشند اما این پیش‌ بینی بر اساس افق‌ های متفاوت سرمایه گذاری باشد. سرمایه گذاری که هدف قیمت یک سهم را 750 تومان می‌ داند ممکن است بازه زمانی موردنیاز برای رسیدن به این قیمت را 9 ماه بداند، در حالیکه هدف قیمت 1200 تومانی برای 2 سال آینده تعیین شده باشد.

اهداف قیمت تغییر پذیرند و موقعیت ثابتی ندارند.

در هر لحظه اطلاعات جدید در مورد دارایی‌ ها در حال انتشار است. از این رو، هدف قیمت یک دارایی ممکن از زمانی به زمان دیگر تغییر داشته باشد.
ممکن است هدف قیمت یک دارایی که توسط یک تحلیلگر یا معامله‌ گر تعیین شده بیش از حد زیاد باشد و هدف واقعی قیمت از قیمت کنونی‌ اش کمتر شود.

حتی ممکن است انتظارات به طور کلی اشتباه باشد و قیمت به جای رشد، افت شدیدی را تجربه کند.

نکات کلیدی در این رابطه:

  • هدف قیمت پیش‌ بینی یک تحلیل‌ گر یا معامله‌ گر از قیمت آینده یک دارایی است.
  • هدف قیمت می‌ تواند بالاتر یا پایین‌ تر از قیمت کنونی بازار یک دارایی باشد. قیمت هدف بالاتر گاوی، و هدف قیمت پایین‌ تر خرسی است.
  • اهداف قیمت هر فرد با فرد دیگر متفاوت است زیرا هر معامله‌ گر از روش‌ های مختلفی برای پیش‌ بینی اهداف قیمت استفاده می‌ کند.
  • هنگامی که یک تحلیلگر برجسته اهداف قیمت خود را تغییر می‌ دهد می‌ تواند تاثیری قابل توجه بر قیمت دارایی‌ ها بگذارد.
  • افق سرمایه‌ گذاری به هنگام تعیین اهداف قیمت بسیار حائز اهمیت است. تعیین یک هدف قیمت بزرگتر در طول یک بازه زمانی طولانی‌ تر منطقی‌ تر به نظر می‌ رسد در حالیکه هدف قیمت کوتاه‌ مدت احتمالا به شکل محافظه‌ کارانه‌ تری تعیین می‌ شود.
  • اهداف قیمت به منزله تحمل زیان نیستند. کنترل کردن زیان به عهده معامله‌ گر است. یک سهام ممکن است به هدف قیمت برسد اما اگر پیش از آن تا 50 درصد افت داشته باشد برای اغلب سرمایه‌ گذاران گزینه‌ ای ایده‌ آل به شمار نخواهد رفت.

هدف قیمت یا price target

یک مثال واقعی از هدف قیمت

اهداف قیمت اگر توسط تحلیلگران برجسته تعیین شوند اغلب بر قیمت خود دارایی تاثیر می‌ گذارند. به عنوان مثال، اگر سهام شرکتی با قیمت 600 تومان معامله شود اما شرکت عملکرد تجاری خوبی نداشته باشد و تحلیلگران هدف قیمت آن را از 900 تومان به 500 تومان کاهش دهند، این مسئله می‌ تواند باعث جریان گرفتن فروش بیشتر سهام و در نتیجه کاهش قیمت آن تا هدف 500 تومانی شود.

از سویی دیگر، اگر همین شرکت با قیمت سهام 600 تومان عملکرد خوبی داشته باشد و تحلیلگران هدف قیمت اولیه آن را از 700 تومان به 900 تومان ارتقا دهند، احتمالا سرمایه‌ گذاران بیشتری از سرمایه‌ گذاری در سهام این شرکت استقبال کرده و قیمت سهام را با تقاضای بیشتر بالا می‌ برند.

به علت افزایش و کاهش مداوم قیمت‌ ها در بازارهای مالی، نمی‌ توان ارزیابی کرد که چه مقدار از افزایش یا کاهش قیمت در راستای رسیدن به هدف قیمت است. با وجودیکه تعیین اهداف بالاتر برای قیمت، اغلب باعث افزایش قیمت‌ ها می‌ شود، پایین آمدن سطح پیش‌ بینی‌ ها و تنزل اهداف قیمت نیز اغلب باعث ایجاد اثر منفی روی قیمت سهام خواهد شد. البته به شرطی که نظرات ارائه‌ دهنده این اهداف قیمت، روی بازار تاثیرگذار باشد. به عبارت دیگر، شخصی تاثیرگذار این اهداف قیمت را ارائه دهد.

سوالات مرتبط در رابطه با هدف قیمت یا Price Target:

قیمت هدف در فارکس

اهداف قیمت چگونه محاسبه می شوند؟
اهداف قیمت سعی می کنند پیش بینی کنند که ارزش یک اوراق بهادار مشخص در آینده چقدر خواهد بود. تحلیلگران سعی می کنند با طرح قیمت آینده اوراق بهادار با استفاده از ترکیبی از داده های اساسی و مفروضات آموزش یافته در مورد ارزش گذاری آینده اوراق بهادار ، این سوالات اساسی را برآورد کنند.

آیا اهداف قیمت دقیق هستند؟
علیرغم تلاشهای خوب تحلیلگران ، هدف قیمت یک حدس با واریانس پیش بینی تحلیلگران است. برآورد آنها از عملکرد آینده مطالعات نشان داده اند که از نظر تاریخی ، میزان صحت کلی برای اهداف قیمت با افق های 12 تا 18 ماه حدود 30 درصد است. با این حال ، اهداف قیمت می توانند احساس سرمایه گذاران را تحت تأثیر قرار دهند ، به ویژه اگر از تحلیلگران معتبر ناشی شوند.

اهداف قیمت کجا دقیق در یافت می شوند؟
شما در صفحه سیگنال فارکس تریدر نووا میتوانید اهداف دقیق پیش بینی های قیمتی و حساب شده را به دست بیاورید! عموماً تحلیلگران اهداف قیمت خود را در گزارشهای تحقیقاتی در مورد شرکتهای خاص ، همراه با خرید ، فروش و توصیه هایی برای سهام شرکت منتشر می کنند. اهداف قیمت سهام اغلب در رسانه های خبری مالی نقل شده است.

به این مطلب چند ستاره میدهید؟
[Total: 1 Average: 5]
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

تیم تحلیلی نیما شمسیان در سال 88 شکل گرفت که شامل با تجربه ترین و همچنین موفق ترین تریدر های ایرانی بود ، لذا تصمیم به ایجاد سایتی کردیم تا دانش و مهارت های خود را به سایر افراد بصورت رایگان ارائه دهیم . اسم سایت دلیل بر این نمیشود که فقط در باینری فعالیت داریم بلکه بازار اصلی ما فارکس و ارز های دیجیتال میباشد . پیشنهاد میشود حتما عضو کانال تحلیل های روزانه شوید چرا که دیدگاه شما را به کلی نسبت به تحلیل کردن بازار تغییر میدهد .

بروکر و صرافی های برتر

شبکه های اجتماعی ما