رمز ارز ایاس چیست؟

وایت پیپر ایاس

پروزه رمز ارز ایاس یکی از موفق ترین پروژه های ارز دیجیتال در دنیا محسوب می شود، چرا که این رمز ارز یک پلتفرم بر اساس شبکه بلاکچین است و تیم آن در تلاش آن تا از ایاس چیزی فراتر از یک ارز دیجیتال ایجاد کنند و در این راستا در تلاش اند تا آن را به یک سیستم عامل غیرمتمرکز تبدیل کنند تا بتوانند برنامه های غیرمتمرکز بیشتری را پوشش دهی کنند. شبکه ایاس بر این ادعا است که می تواند کارمزد بسیاری از تراکنش ها را حذف کند. جالب است که توسعه دهندگان آن می گویند این پلتفرم می تواند تا حدی ارتقاء پیدا کند که بتوان با استفاده از آن میلیون ها تراکنش در ثانیه را انجام داد. در همین راستا ما در این مطلب تصمیم داریم برای آن دسته از  معامله گرانی که می خواهند در این رمز ارز سرمایه گذاری کنند به بررسی وایت پیپر و این که رمز ارز ایاس چیست؟ بپردازیم، لذا توصیه می کنیم تا انتها با ما همراه بمانید..

معرفی رمز ارز ایاس EOS

EOS نام توکن اختصاصی این بلاکچین می باشد و هدف از ایجاد آن تسهیل در dAPP و یا همان برنامه های غیر متمرکز که توسعه یافته اند است. شبکه این بلاکچین بسیار به اتریوم شباهت دارد و شامل سیستم عاملی همانند خدمات و عملکردها دارد.

بنیان گذاران ایاس چه کسانی هستند؟ 

در واقع جالب است بدانید که ایده پردازی اولیه این پروژه توسط شخصی به نام” دنیل لاریمر” طراحی شده است، این شخص پیش از توسعه ایاس با طراحی یک بستر تحت عنوان بیت شیرز توانسته بود برای خود شهرتی ایجاد کند.

دنیل لاریمر در حال حاضر به عنوان مدیر ارشد فناوری ایاس فعال می باشد. از جمله سایر دستاورد های وی می توان به طراحی الگوریتم DPoS و همچنین فناوری گرافن اشاره کرد.

لارمیر در سال 2017 از پروژه ایاس پرداره برداری کرد اما در یک تصمیم غیر منتظرانه در سال 2021 اعلام به ترک این پروژه کرد که خوب بدون شک این حرکت او سبب افت ارزش EOS در بازار شد. در حال حاضر مسئولیت این پروژه به شخضی به نام “برندن بلامر” انتقال داده شده و این فرد در حال حاضر در سمت مدیر عامل پروژه قرار دارد.

وایت پیپر ایاس

وایت پیپر چیست؟

پیش از آن که بخواهیم توضیحاتی در رابطه با وایت پیپر EOS در اختیارتان قرار دهیم خوب است تا ابتدا توضیحات مختصری در این رابطه که وایت پیپر چیست دهیم! به طور کلی می توان گفت وایت پیپر یک سند حاوی اطلاعات (در رابطه با پروژه) است که توسط یک کمپانی یا شرکتی غیر دولتی منتشر می گردد تا با استفاده از آن ویژگی ها و هدف از ایجاد آن محصول را برجسته سازی نماید.

باید بدانید، وایت پیپرها در اغلب مواقع کاربردی شبیه به یک سند فروش دارند که برای جلب توجه مشتری و همچنین ترغیب آن ها برای یک کسب و کار استفاده می شوند. این سند ها به گونه ای طراحی می گردند که پیش از فروش پروژه یا محصول بتوان از آن به عنوان یک ابزار بسیار عالی برای بازاریابی استفاده کرد.

بررسی ویژگی های بلاکچین ایاس

بنظر شما با توجه به توضیحاتی که تاکنون داده شد، ویژگی های مدنظر توسعه دهندگان رمز ارز ایاس چیست؟ ما در ادامه برخی از مهم ترین موارد را که توسعه دهندگان این شبکه در جستجو برای دستیابی به آن هستند را برایتان جمع آوری کرده ایم:

رمز ارز ایاس چیست

1-قیاس پذیری:

توسعه دهندگان EOS بر این ادعا هستند که با استفاده از یک مکانیزم اجماع اثبات سهام یا همان DPOS، خواهد توانست که در ثانیه میلیون ها تراکنش را تایید نماید و در همین راستا مشکل مقیاس پذیری سیستم های بلاک چین را رفع نماید.

2-ایجاد انعطاف پذیری:

استفاده از پلتفرم DPOS یا همان مکانیزم اجماع اثبات سهم به عنوان یک روند کمک کننده است، یعنی اگر این سیستم دچار مشکل شود کل سیستم مختل نمی گردد و سیستم اصلی بدون هیچ مشکلی می تواند به فعالیت ادامه دهید.

3-حاکمیت:

جالب است بدانید، در پروژه ایاس قوانین موجود در شبکه توسط اعضا ایجاد و تعریف می شود و توسعه دهنده ملزم به رعایت این قوانین است. خیلی جالب است که این حاکمیت با توجه به قوانین و توسط خود اعضا تعیین می شود.

4-پردازش موازی:

در این شبکه، دستورالعمل های موجود بین چند پردازنده تقسیم می شود و همین امر سبب کاهش چشمگیر در زمان اجرای برنامه می گردد. پردازش های موازی در برنامه ایاس در واقع با همان قیاس پذیری افقی، ارتباطی ناهمزمان و قابلیت همکاری برقرار شده است. مقایس پذیری افقی در این پروژه در اصل با استفاده از افزایش قدرت پردازش سیستم عا و همچنین افزایش تعداد آن ها صورت می پذیرد.

5-بهره مندی از سیستم غیرمتمرکز:

می رسیم به مهم ترین ویژگی این پلتفرم که مد نظر توسعه دهندگان است؛ سیستم عامل غیر متمرکز. همانند اتریوم که یک ابرکامپیوتر به صورت غیر متمرکز محسوب می شود.

الگوریتم DPOS چیست؟

dpos همان الگوریتم مورد استفاده برای شبکه ایاس است که یک الگوریتم اثبات سهام به صوزت نمایندگی شده می باشد.

برای درک بهتر این الگوریتم در این رابطه توضیحاتی را ارائه می دهیم:

  • الگوریتم اثبات سهام چیست؟

به طور کلی، نحوه فعالیت و عملکرد این الگوریتم بدین صورت است که تاییدیه بلاک ها، توسط میزان اعتبار ارزی که کاربر در شبکه ذخیره کرده است تعیین می شود. بنابراین هرچه میزان ارز بیشتر باشد، نود برنامه ریزی شده می تواند تعداد بیشتری از بلاک ها را تایید کند و پاداش آن را نیز به خود اختصاص دهد.

  • الگوریتم اثبات سهام نمایندگی شده چیست؟

این الگوریتم همان موردی است که برای شبکه ایاس استفاده شده، که با استفاده از آن یک نرم افزار غیر متمرکز ارائه می شود. در سیستم برنامه نویسی این الگوریتم، هر کاربر که دارای ایاس باشد به صورت خودکار به 20 نماینده رای دهی می کند و در این برنامه نمایندگانی که انتخاب می شوند پاداش بلاک را دریافت خواهند کرد. قطعا این مسئله سبب ایجاد انگیزیه بیشتر برای نماینده شدن خواهد شد. باید بدانید از جمله مهم ترین شرایط برای نماندگی، می توان به تعداد توکن ها، قدرت پردازش و موارد این چنینی اشاره کرد. در این زمینه اگر یک نماینده فعالیت درستی از خود نشان ندهد توسط رای اجتماع حذف و یک نماینده دیگر جایگزین آن خواهد شد، این سیستم سبب از بین رفتن کارمزد تراکنش ها و همچنین افزایش سرعت آن ها خواهد شد.

هدف پروژه رمز ارز ایاس چیست؟

در این رابطه باید بگوییم که هدف از ایجاد EOS راه اندازی یک بستر بلاکچینی همچون سیستم است که تمامی خدمات ممکن همچون جمع آوری اطلاعات، احراز هویت و … را ارائه می دهد. 

یکی از مهم ترین اهداف ایاس، همانطور که در ویژگی های آن گفتیم انجام میلیون ها تراکنش در کم ترین زمان ممکن است. بلاکچین های بسیاری وجود دارند که برای قرداد هوشمند پشتیبانی انجام می دهد، اما هیچکدام از آن ها توانایی پردازش تعداد زیادی از تراکنش ها آن هم با سرعت بالای ایاس را ندارند. همچنین باید بدانید که فیلترینگ اطلاعات توسط برخی از دولت ها یکی دیگر از اهداف مهم EOS است.

معرفی وایت پیپر رمز ارز ایاس

نحوه خرید ایاس

شما به راحتی می توانید این توکن را از صرافی ها (ایرانی و خارجی) خریداری کنید. اما به طور کلی برای معامله ایاس دو روش کلی وجود دارد که در ادامه به آن توضیح خواهیم داد.

1-حرید مستقیم:

  1. خرید با ریال: از آن جا که ایاس یک رمز ارز محبوب جهانی است تقریبا می توان گفت تمامی صرافی های ایرانی نیز آن را ارائه می دهند. بنابراین شما می توانید به راحتی و با استفاده از ریال به خرید و فروش آن بپردازید. در این رابطه توصیه ما این است که حتما از اعتبار آن صرافی ایرانی اطمینان کامل را جویا شوید.
  2. حرید با دلار: چنانچه قصد خرید و فروش با دلار دارید، توصیه می کنیم از صرافی های خارجی چون، کراکن، کوینکس و سایر موارد مطمئن استفاده کنید. چرا که با توجه به وجود تحریم ها برای ایرانیان سایر روش ها با کارمزد بالایی همراه باشد.

2-تبدیل سایر ارزها به ایاس:

این روش جهت کم شدن کارمزدها برای کاربران ایرانی بسیار مناسب است، بدین منظور شما رمز ارزی را که قصد تبدیل آن را دارید انتخاب و به کمک یک صرافی آن را تبدیل به ایاس می کنید. همچنین شما می توانید به کمک یک صرافی غیر متمرکزی همچون پنکیک سواپ از کیف پول خود رمز ارزها را به یک دیگر تبدیل کنید. 

استخراج رمز ارز ایاس

چطور می توانیم ایاس استخراج کنیم؟

به طور کلی تعداد استخرهای موجود برای استخراح این رمز ارز بسیار کم است، چرا که بیشتر توکن های آن در همان ابتدا عرضه اولیه به فروش رسیده است. بنابراین طبق آمار بهترین روش برای رسیدن به توکن های ایاس، ترکیب استخرهای ایاس با اتریوم است. در واقع شما باید با استخراج اتریوم، آن را از طریق صرافی با ایاس تعویض کنید.

راه دیگری نیز برای استخراج EOS وجود دارد که باید با استفاده از استخراج ابری یا همان Cloud Mining انجام شود. استخراج ابری برای افرادی که با پروسه استخراخ آشنایی کامل ندارند و در این راسته تازه کارند توصیه می شود.

برخی از پلتفرم های استخراج ابری توکن ایاس عبارت اند از:

  • IQ Mining
  • CCG Mining
  • Genesis Mining
  • Nuvoo Mining
  • Hashflare

نتیجه گیری: 

در این مطلب به طور کامل بررسی کردیم که رمز ارز ایاس چیست؟ و چه هدفی از ایجاد آن وجود داشته است. با توجه به ویژگی ها و بررسی های انجام شده، پیش بینی می شود که رمز ارز ایاس آینده روشنی را در پیش دارد، چرا که این گزینه ارز دیجیتالی با پتانسیل بالاست. البته پس از جدایی لارمیر از بلاکچین ایاس وضعیت آن کمی تغییر کرد و روند رو به رشد آن برای مدتی کمی متوقف شد. اما با همه این ها شک نداشته باشید که آینده ای ایده آل و روشن در انتظار این رمز ارز می باشد.

به این مطلب چند ستاره میدهید؟
[Total: 1 Average: 5]
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

تیم تحلیلی نیما شمسیان در سال 88 شکل گرفت که شامل با تجربه ترین و همچنین موفق ترین تریدر های ایرانی بود ، لذا تصمیم به ایجاد سایتی کردیم تا دانش و مهارت های خود را به سایر افراد بصورت رایگان ارائه دهیم . اسم سایت دلیل بر این نمیشود که فقط در باینری فعالیت داریم بلکه بازار اصلی ما فارکس و ارز های دیجیتال میباشد . پیشنهاد میشود حتما عضو کانال تحلیل های روزانه شوید چرا که دیدگاه شما را به کلی نسبت به تحلیل کردن بازار تغییر میدهد .

بروکر و صرافی های برتر

شبکه های اجتماعی ما